Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
21.06.2023

Aicina pieteikties "Satori" radošajai vasaras nometnei

Komentē
0

Interneta žurnāls "Satori" izsludina pieteikšanos autoru radošajai vasaras nometnei, kas šogad notiks sešas dienas no 22. līdz 27. augustam Balvu novadā, Upītes kultūrtelpā. Dalībnieki varēs darboties vienā no trim virzieniem: prozas, dzejas vai esejistikas meistarklasē.

"Satori" autoru radošā nometne notiek jau 11. gadu, ik reizi citā Latvijas vietā. Par nometnes tēmu un tekstu caurviju motīvu šogad izvēlēta apsēstība – kā savā dienasgrāmatā 1961. gadā rakstījusi Sūzena Sontāga: "Rakstniekam jābūt četrādam: 1. jukušajam, apsēstajam; 2. vientiesim; 3. stilistam; 4. kritiķim. Pirmais nodrošina materiālu, otrais ļauj tam piedzimt, trešais ir gaume, ceturtais inteliģence. Ģeniālam rakstniekam ir visi četri, bet tu vari būt labs rakstnieks arī tad, ja tev piemīt tikai pirmais un otrais – tie ir vissvarīgākie." Vēlamies dot telpu refleksijai par savām, citu un sabiedrības apsēstībām, nenosodīt, bet pētīt tās. Nometnes noslēgumā notiks publiski lasījumi, bet labākie teksti tiks publicēti.

Katru meistarklasi vadīs kāds "Satori" autors: prozas darbnīcas vadīs Svens Kuzmins, dzejas – Henriks Eliass Zēgners, bet esejistikas – Santa Remere. Līdzās ar rakstīšanu saistītajām darbnīcām nometnes rīkotāji dalībniekiem piedāvās arī citas meistarklases. Dalība "Satori" nometnē ir bez maksas, taču dalībniekiem būs jāsedz pašiem savas transporta izmaksas, kā arī jāveic maksājums par kopīgajām ēdienreizēm.

 

Par pieteikšanos

Nometnei var pieteikties ikviens interesents, pieteikumi līdz 3. jūlijam jāsūta uz [email protected], e-pasta tematā norādot "Pieteikums vasaras nometnei". Pieteikumā jāiekļauj:

- izvēlētais virziens (viens!), kurā vēlaties darboties (proza/esejistika/dzeja);

- trīs teikumos jāapraksta kāda sava apsēstība;

- jāpievieno neliela motivācijas vēstule, kurā izklāstīts, ar kādu mērķi vēlaties piedalīties nometnē;

- autoriem, kas iepriekš nav publicējušies "Satori", pieteikumam jāpievieno arī neliels līdzšinējās pieredzes izklāsts un rakstu darbs izvēlētajā žanrā.

Iesūtot pieteikumu, jāapstiprina, ka varēsiet piedalīties pilnīgi visās nometnes dienās. Dalībnieku atlasi veiks meistarklašu vadītāji sadarbībā ar "Satori" redakciju. Kopā nometnē tiks uzņemti 20–25 autori. Rezultāti tiks paziņoti 10. jūlijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!