Kadrs no filmas "Šērmana maršs".
 
Notikums
25
Apr
18:00

Rīgas Pasaules filmu festivāls

Komentē
0
Atgādināt

No 25. līdz 28. aprīlim kinoteātrī "Kino Bize" notiks Rīgas Pasaules filmu festivāls. Ceturtdienas, 25. aprīļa programmā:

plkst. 18.00 "Saules pulkstenis" ("Sundial", Līsa Nimika, 2023). 

Režisore viesosies klātienē un piedalīsies sarunā pēc seansa.

Dabā viss ir līdzsvarā. Katram ir savs uzdevums – augiem un sēnēm, kukaiņiem un dzīvniekiem. Filmas režisore turpina Baltijas poētiskā dokumentālā kino tradīcijas un iemūžina Igaunijas perifērijas portretu Krievijas robežas tuvumā. "Saules pulkstenis" aicina skatītājus mierīgā ceļojumā pa gleznainajām Igaunijas lauku ainavām. Meditatīvajā filmā iemūžināta vienkāršība un miers, kas piemīt tiem, kuri izvēlējušies atrasties tālu no pilsētas dzīves burzmas, rodot piepildījumu dzīves vienkāršībā. Intīms, apcerīgs novērojums dzīvei Igaunijas laukos. Teicama montāža, skaņas dizains un operatora darbs, kura analogās kinolentes faktūra piešķir papildu dzīvīgumu.

plkst. 20.00 "Šērmana maršs" ("Sherman's March", Ross Makelvijs, 1985).

Pēc filmas sarunu ar režisoru vadīs filmu producents Uldis Cekulis.

Dokumentālā kino režisors Ross Makelvijs vēlas uzņemt filmu par ģenerāļa Šērmana gājienu uz jūru Amerikas pilsoņu kara beigās, taču viņa uzmanību arvien novirza paša mīlas dzīve. "Šērmana maršs" ieguvusi Sandensas kinofestivāla balvu par labāko dokumentālo filmu, kā arī 2000. gadā atlasīta saglabāšanai ASV Kongresa bibliotēkā kā kulturāli, vēsturiski, estētiski nozīmīga filma.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla programmas kopsaucējs ir "Dzīve". Kino stāsti, kas interesējas par to, kā būt dzīviem. Par priekšstatiem, kas fokusējas uz pieredzi, sensitivitāti un ziņkāri pretēji kategorijām, kas iegultas kultūras vērtībās un tiek reprezentētas valodā. Festivāla laikā vēlamies reflektēt nevis par jautājumiem, kas mēs esam, bet drīzāk – kas mums ir svarīgi un kas dod mums sparu dzīvot?

Festivāla īpašais viesis būs slavenais amerikāņu cinéma vérité dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee), kurš iepriekš Latvijā viesojās 1990. gadā īsi pirms Padomju Savienības sabrukuma. Pēc filmu seansiem jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem.

Biļetes nopērkamas "Kinobize.lv". 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!