Publicitātes attēls.
 
Notikums
23
Apr
18:00

Pasākums "Divi Kanti: Imanuels Kants un Johans Heinrihs Kants starp Karaļaučiem un Kurzemi"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 23. aprīlī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltā vilka klasē notiks pasākums "Divi Kanti: Imanuels Kants un Johans Heinrihs Kants starp Karaļaučiem un Kurzemi".

Vācu filozofa Imanuela Kanta dzīve un radošais darbs bija cieši saistīts ar Latviju – tieši Rīgā viņš publicēja savus nozīmīgākos darbus. Taču pastāv vēl kāda būtiska saikne – Latvijā dzīvoja un strādāja Kanta jaunākais brālis Johans Heinrihs Kants (1735–1800). Abi brāļi regulāri sarakstījās, un saglabājušās vēstules sniedz interesantu ieskatu ne vien Kanta dzīves gājumā, bet arī Austrumprūsijas un Baltijas kultūras kontaktu vēsturē. Dzimis Karaļaučos un pabeidzis teoloģijas studijas, Johans Heinrihs Kants devās uz Kurzemi, kur sākumā strādāja par skolotāju, apprecējās ar kurzemnieci un vēlāk kļuva par mācītāju Vecsaules (Altrahden) draudzē. Viņa dzīves un darba gaitas saistītas arī ar Jelgavu un Pētera akadēmiju.

Par to, kādus atradumus par šo skolotāju un teologu glabā arhīvi un kāpēc šodien ir vērts par viņu atcerēties, stāstīs vācu vēsturnieks Manfreds fon Betihers, kurš Latvijā ir pazīstams kā kādreizējais Latvijas Universitātes viesdocents un vācbaltiešu kultūras vēstures pētnieks.

Manfreda fon Betihera priekšlasījumam sekos akadēmiskā diskusija, kuru vadīs Latvijas Universitātes profesors Raivis Bičevskis.

Pasākums ir daļa no norišu cikla, kas veltīts filozofa Imanuela Kanta trīssimtajai dzimšanas dienai un ko organizē LNB sadarbībā ar Latvijas Universitāti.

Dalība pasākumā bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Pasākums notiks vācu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!