Publicitātes foto.
 
Notikums
03
Aug
09:00

Mākslinieka Ginta Gabrāna izstāde "Fināla lielā atklāšana"

Komentē
0
Atgādināt

No 22. jūnija līdz 13. septembrim Mākslas stacijā "Dubulti" skatāma Ginta Gabrāna izstāde "Fināla lielā atklāšana".

Ekspozīcijā skatāmas mākslīgā intelekta ģenerētas figurālas izstāžu atklāšanu vīzijas, kas veidotas, izmantojot 2000 fotoattēlus no Latvijas laikmetīgās mākslas izstāžu atklāšanām, un atgādina moderno glezniecību tās rītausmā – simbolismu, fovismu, ekspresionismu, impresionismu, sirreālismu. "Mākslīgais intelekts uzrāda pārsteidzoši līdzīgu attēla kultūru bioloģiskā intelekta reiz radītajiem modernajiem “ismiem", kas ar cilvēciskas domāšanas palīdzību akcentēja glezniecības unikalitāti. Tam, tāpat kā daudzām citām mākslīgā intelekta izpausmēm, šobrīd nav pilnīga izskaidrojuma, taču mākslīgā intelekta pētnieki izvirza versiju, ka cilvēks vislīdzīgākais mašīnai ir tad, kad domā," teikts izstādes aprakstā.

"Šie jaunradītie tēli, kas izmantoti izstādes darbos, ļauj ne tikai iepazīties un priecāties par nepazīstamā skatiena savādību, bet var mums palīdzēt ieraudzīt un atklāt slēptos modeļus un struktūras cilvēku veidotajā pasaulē. Darba procesā tiek izmantoti neironu tīkli – uz pašmācību balstītas sistēmas, kas uzkrāj pieredzi (šajā gadījumā izstāžu tēlu atpazīšanā) un ģenētiskie algoritmi, kur tiek radītas sākotnējās populācijas (atlasot atklāšanu bildes). Populāciju paaudžu krustošanās un gadījumu mutāciju ceļā tiek ģenerētas jaunas paaudzes ar labāko kandidātu atlasi, kas veikta, balstoties uz mākslinieciskiem subjektīviem kritērijiem. Šīsvasaras fināla lielā atklāšana ir kā atvadas no vecās mākslas pasaules," raksta izstādes autors.

Izstādes ietvaros mākslas stacija "Dubulti" ir veidota kā nosacīts informācijas centrs, kur digitāldrukās, projekcijās un monitoros var aplūkot mākslīgā intelekta ģenerētas vīzijas. Tāpat izstāžu zālē ir informācija par Ginta Gabrāna veidotās papildinātās realitātes aplikācijas "SAN" objektiem visā Latvijā. Jūrmalas pilsētvidē skatītājiem palīdz orientēties afišu stabi ar lieliem informatīviem plakātiem par to, kas “paslēpts gaisā".

Gints Gabrāns (1970) kopš 2015. gada attīsta papildinātās realitātes mobilo aplikāciju "SAN", veidojis personālizstādi "Transrealitāte" ("SAN", 2018). Pārstāvējis Latviju 52. Venēcijas Mākslas biennālē (2007), ticis uzaicināts veidot darbus 4. Maskavas laikmetīgās mākslas biennālei "Pasaules pārrakstīšana" (2011) un piedalījies 26. Sanpaulu biennālē Brazīlijā ar projektu "Starix" (2004), vairākkārt nominēts "Purvīša balvai" un saņēmis "Spēlmaņu nakts" apbalvojumus. Saņēmis Starptautisko "Swedbank" mākslas balvu (2004).

Izstāde norisinās gan Mākslas stacijā Dubulti, gan Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes aplikācijas "SAN" projekts redzams visā Latvijas teritorijā.

Izstādes kuratore: Inga Šteimane.

Mākslas stacija "Dubulti" atrodas Jūrmalā, Zigfrīda Meierovica prospektā 3. Ieeja ir bez maksas. Darba laiks: katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.30. Ekskursijas izstādē: 4. jūlijā, 2. augustā un 6. septembrī plkst. 15.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!