Publicitātes foto.
 
Notikums
23
Jūl
11:00

Izstāde "Paņēmi manu sirdi no plaukta"

Komentē
0
Atgādināt

No 23. jūlija līdz 30. septembrim Aleksandra Čaka memoriālajā muzejā būs apskatāma somu dzejnieces Heli Lāksonenas izstāde "Paņēmi manu sirdi no plaukta".

Somu dzejniece un māksliniece Heli Lāksonena dzejoļus raksta dienvidrietumu – viņas dzimtās apkaimes Ūsikaupunki – somu valodas dialektā, kas viņas valodu dara savdabīgu un interesantu. Guntars Godiņš tos atdzejo Vidzemes lībiskajā izloksnē.

Izstāde un grāmata ar vienotu nosaukumu "Paņēmi manu sirdi no plaukta" ir radošs dialogs dzejā un mākslā starp diviem dažādos laikos dzīvojošiem un rakstošajiem dzejniekiem. Heli Lāksonena somu literārajā valodā atdzejojusi latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka piecpadsmit dzejoļus un pati uzrakstījusi viņam piecpadsmit atbildes dzejoļus.

"Heli Lāksonenas un Aleksandra Čaka tikšanās rezultāts ir pārlaicīga draudzība, kas atspoguļojas izstādē, kurā ikdienišķi sadzīves priekšmeti pārtop noslēpumainos, temperamentīgi  krāsainos mākslas darbos. To papildina grāmata un Lāksonenas  veidoto darbu kolāžas," raksta izstādes rīkotāji.

Izstāde apskatāma Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā, Lāčplēša ielā 48-8, no otrdienas līdz sestdienai 11:00–17:00. Ieejas biļetes cena – 2 eiro.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!