Nosaukums: Photography and the World
Autors: Katerīna Oktobera Metjūsa, Helēna Korpaka, Niko Baumgartens, Demelza Vatsa
Gads: 2019
Izdevējs: ISSP
 
 
Grāmatas
10.10.2019

Photography and the World

Komentē
0

Laikmetīgās fotogrāfijas izglītības platforma ISSP laidusi klajā grāmatu "Photography and the World" ("Fotogrāfija un pasaule") angļu valodā. Starpdisciplināras komandas sastādītajā izdevumā apkopotas idejas un atziņas, kas radušās pazīstamās Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas pirmajā tematiskajā izlaidumā ar tādu pašu nosaukumu.

Kāpēc pasaulei nepieciešama fotogrāfija? Kā atrast stāstīšanas vērtu stāstu? Kā savienot mākslu ar aktīvismu? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklētas ISSP jaunākajā kabatas formāta izdevumā "Photography and the World". Tā 160 lappusēs apkopoti interesantākie fragmenti no neformālām sarunām starp pazīstamiem fotogrāfijas nozares profesionāļiem, atziņas no šī gada Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieku un pasniedzēju diskusijām un radošajām darbnīcām, pārdomas rosinošas esejas un refleksijas, kā arī intervijas ar māksliniekiem, kultūras teorētiķiem, sociologu un citām spilgtām personībām.

Lielākā daļa grāmatas unikālā satura tapusi Starptautiskajā Fotogrāfijas vasaras skolā, kas jūlijā norisinājās Zaļenieku muižā, Jelgavas novadā. Vasaras skolā, tāpat kā izdevumā, pētīti veidi, kā fotogrāfija un māksla var iesaistīties aktuālos sociālos, politiskos un ekoloģiskos procesos un veicināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Grāmatu "Photography and the World" veidojusi starptautiska redaktoru komanda — Katerīna Oktobera Metjūsa (Katherine Oktober Matthews), Helēna Korpaka (Helen Korpak), Niko Baumgartens (Nico Baumgarten), Demelza Vatsa (Demelza Watts). Izdevuma mākslinieciskais redaktors un dizaina autors ir Nikolass Polli (Nicolas Polli).

"Photography and the World" drukāto izdevumu, kas nācis klajā nelielā tirāžā, iespējams iegādāties ISSP Galerijā, Marijas ielā 13, k–3, Berga Bazārā, Rīgā, kā arī ISSP interneta veikalā. Fotogrāfijas, vizuālās mākslas un aktīvisma interesentiem bez maksas pieejama arī tā elektroniskā versija. Izdevums tapis sadarbībā ar Antalis un NRJ.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!