Nosaukums: Nākamā pietura - mājas
Autors: Elīna Kursīte, Liene Millere
Gads: 2019
Izdevējs: Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība
 
 
Grāmatas
29.11.2019

Nākamā pietura - mājas

Komentē
0

"Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība" izdevusi Elīnas Kursītes un Lienes Milleres grāmatu "Nākamā pietura - mājas".

Sociālantropoloģes Elīna Kursīte un Liene Millere gan bildēs, gan stāstos grāmatā apkopo, kā staciju ēkas un tās iemītnieki turpina savu dzīvi kādreiz pasažieriem tik nozīmīgajos dzelzceļa pieturpunktos.

Grāmatā aprakstītas vairāk nekā 200 pasažieriem slēgtās Latvijas dzelzceļa stacijas. Kas notiek ar šīm ēkām? Vai kāds tajās dzīvo? Kā ir dzīvot "uzgaidāmajā telpā" un, galu galā, cik kubi malkas jāizkurina, lai piesildītu telpu, kurā savu laiku kādreiz kavējuši simtiem ceļinieku?

Īpašu interesi raisīja tās stacijas, kurās kādreiz bijusi, taču dažādu iemeslu dēļ pārtraukta pasažieru uzņemšana. Šīm stacijām un cilvēkiem, kas tās atceras vai grib iepazīt, arī veltīta šī grāmata.

Šis darbs ir unikāls ne tikai no neskaitāmo likteņstāstu viedokļa un sociāli antropoloģiskā skata punkta. Dzelzceļu etuziasti to patiesi novērtēs arī kā būtisku ieguldījumu dzelzceļa vēstures pētniecībā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!