Mīlestībai pret Latviju nav vienas formulas. Ziedo patriotiskās audzināšanas portālam Satori!

Nosaukums: Latvijas muižu dārzi un parki
Autors: Ilze Māra Janelis
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
05.02.2010

Latvijas muižu dārzi un parki

Komentē
0

Izdevniecība „Neputns” laidusi klajā parku un ainavu arhitektes Ilzes Māras Janelis grāmatu „LATVIJAS MUIŽU DĀRZI UN PARKI”.

Autores, vienīgās mūsu dārzu un parku vēstures pētnieces, ainavu arhitektūras speciālistes, mūža darbs dod ieskatu plašā un līdz šim nekad vienotā izdevumā neaptvertā izziņas materiālā. Tas rāda milzu bagātību, kas joprojām bieži vien nenovērtēta slēpjas mūsu dabas vidē. Ilzes Māras Janelis daudzu gadu desmitos mērāmā pieredze šo kultūras mantojuma daļu pētot, sekojot tās redzamajām izmaiņām laika gaitā un strādājot ar senajām kartēm arhīvos, padara viņas zināšanas par patiesi unikālām.

Pirmo reizi kopainā tiek parādīta Latvijas muižu parku attīstība laikmeta stilu un lokālo iespēju krustpunktos, dota iespēja novērtēt konkrēto teritoriju vietu un stāvokli pašreizējā Latvijas ainavā. Grāmatā iekļauts bagātīgs attēlu klāsts – senas kartes, gravīras, zīmējumi, vēsturiskas un mūsdienu fotogrāfijas.

Izdevums ir apjomīgs un krāšņs. Tas veidots populārās Latvijas kultūras pieminekļiem veltītās sērijas ietvaros, kuras līdzšinējie izdevumi jau kļuvuši par bibliogrāfisku retumu. Turklāt tas ir skaists materiāls un informācija, kas vērtīga katram, kuru interesē Latvijas ainavas koptā daļa.

 

Grāmata latviešu un angļu valodā (divi atsevišķi izdevumi).
Mākslinieks Juris Petraškevičs.
Apjoms: 304 lpp, cietais sējums.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!