Nosaukums: Klusā daba kopā ar mazo Mulu
Izdevējs: Droši un koši
 
 
Grāmatas
23.04.2015

Klusā daba kopā ar mazo Mulu

Komentē
0

Biedrība bērniem "Droši un koši" ciešā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) un Mūkusalas Mākslas salonu izdod grāmatu "Klusā daba kopā ar mazo Mulu".

"Klusā daba kopā ar mazo Mulu" ir ceturtā un noslēdzošā grāmata sērijā "Bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem", kas paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Tās autores ir Inga Beitiņa, Kristīne Morozova un Baiba Grīnberga. Ilustrācijas un grāmatas dizainu veidojis Reinis Pētersons.

Šoreiz mazā Mula dodas ciemos pie sava drauga mākslinieka Kārļa uz viņa darbnīcu, kur atklājas apburoša priekšmetu pasaule un skaidrojumu gūst tādi nedzirdēti vārdi kā kompozīcija, uzstādījums un drapērija. Mula uzzina daudz jauna par klusās dabas veidošanas principiem un tāpat kā sērijas iepriekšējās grāmatās, iepazīstas ar ievērojamāko latviešu mākslinieku darbiem. Savukārt ar radošo uzdevumu palīdzību grāmatas varoņi aicina mazos lasītājus radīt savus mākslas darbus šajā žanrā.

"LNMM ir gandarīts par šo sadarbību un cer, ka šai grāmatu sērijai sekos citas. Šāds projekts Latvijā notika pirmo reizi un mums prieks, ka grāmatās piedāvātais atraktīvais veids, kā iepazīties ar spilgtākajiem latviešu māksliniekiem un to daiļradi, guva atsaucību gan bērnu, gan to vecāku vidū. Gaidīsim ģimenes muzejos, lai šo dialogu turpinātu pie īstiem mākslas darbiem," LNMM direktore Māra Lāce.

Sērijā jau iznākušas "Ainava kopā ar mazo Mulu", "Dzīvnieki mākslas darbos", kā arī "Mula un portrets". Grāmatas ir izzinošas, rosina uz radošu līdzdarbošanos un popularizē latviešu mākslu.

Grāmatu "Klusā daba kopā ar mazo Mulu" no 24. aprīļa varēs iegādāties LNMM Zīmola fonda veikalos, Latvijas muzeju suvenīru veikalos, kā arī Latvijas grāmatnīcās visā Latvijā. Ja skolām vai mākslas skolām ir interese iegādāties izdevumu vairākos eksemplāros, jāsazinās ar izdevēju – biedrību bērniem "Droši un koši", rakstot uz e-pastu [email protected] vai [email protected].

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!