Nosaukums: Ikonu glezniecības vēsture: 6.–20. gadsimts
Autors: Autoru kolektīvs
Gads: 2024
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
13.03.2024

Ikonu glezniecības vēsture: 6.–20. gadsimts

Komentē
0

Apgāds "Neputns” izdevis grāmatu "Ikonu glezniecības vēsture: 6.–20. gadsimts". 

Ikonu mākslas pasaule ir milzu areāls, kas nu jau otro gadsimtu izpelnās īpašu uzmanību mākslas pazinēju un pētnieku aprindās kā specifiska, noslēpumaina un atklāsmēm bagāta tēma. Izvērstāk par ikonu esamību arī Latvijas teritorijā kultūras mantojuma pētnieki sāka runāt pagājušā gadsimta 70. gadu beigās, kad baznīcu vērtību apsekošanas darbs, īpaši Latgalē, lika tās ievērot un meklēt tām profesionālu novērtējumu. 

Kopš tā laika dažādās institūcijās daudz darīts ne vien šo mantojumu apzinot, bet arī iedziļinoties šīs jomas mākslinieciskajās vērtībās, tehnoloģijā un terminoloģijā. Tomēr visaptveroša, publiski plaši pieejama ieskata ikonas vēsturē un specifikā latviešu valodā joprojām nav. 

Grāmata "Ikonu glezniecības vēsture: 6.—20. gadsimts" tiecas aizpildīt šo robu mūsu zināšanās. Tās klajā laišana latviešu valodā ir unikāls, bezprecedenta notikums, jo šī grāmata dod visaptveroši plašu ieskatu konkrētās mākslas parādības vissenākajā vēsturē kopš tās sākumiem Bizantijas areālā un turpmākā izplatībā pasaulē līdz pat mūsdienām. Par to ieskatu dod jau dažas no autoru izvēlētajām tēmām:

  • Ikonas teoloģiskie pamati un ikonogrāfija;
  • Ikonu glezniecības tehnika;
  • Bizantijas 6.—15. gadsimta ikonas;
  • Grieķu ikonas pēc Bizantijas krišanas u. c.

Grāmatai pievienota arī hronoloģiskā tabula, bibliogrāfija un terminu vārdnīca.


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!