Nosaukums: Ikona: no Senās Ruses līdz Latvijai
Autors: Mihails Krasiļins
Gads: 2024
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
13.03.2024

Ikona: no Senās Ruses līdz Latvijai

Komentē
0

Apgāds "Neputns” izdevis Mihaila Krasiļina grāmatu "Ikona: no Senās Ruses līdz Latvijai".

Ievērojamā ikonu mākslas speciālista, mākslas zinātnieka un kritiķa, Krievijas Valsts Zinātniski pētnieciskā Restaurācijas institūta ekspertīzes sektora vadītāja un Nopelniem bagātā mākslas darbinieka Mihaila Krasiļina grāmata “Ikona: no Senās Ruses līdz Latvijai” veltīta tēmai, kas latviešu valodā līdz šim nekad nav bijusi koncentrēti aplūkota, taču mūsu kultūrvidē ir nenoliedzami klātesoša: ikonu mākslai. Būtiski, ka Mihails Krasiļins jau kopš 20. gs. 70. gadiem pats piedalījies pētnieciskās ekspedīcijās arī Latvijā. 

Šo grāmatu, kas uzrakstīta viegli lasāmā valodā vērtīgu dara ne vien tās sniegtais vispusīgais vēsturiskais ieskats un darbu mākslinieciskā analīze, bet arī tas, ka bagātīgi ilustrētajā grāmatā iekļauti arī Latvijas piemēri — gan ar konkrētiem sakrāliem objektiem saistīti, gan muzejos un privātkolekcijās atrodami. 

Grāmatas teksts latviešu un krievu valodā, to papildina aptuveni 200 ilustrācijas. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!