Nosaukums: Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata
Autors: Roksana Jendžejevska-Vrubela
Gads: 2024
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
18.02.2024

Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata

Komentē
0

"Pētergailis" izdevis Roksanas Jendžejevskas-Vrubelas "Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmatu".

Nav kaprīzāka takšeļa par Hipolitu Kabeli. Te viņš ieslīgst pārdomās, te šķobās virs ēdiena bļodiņas, te metas sevi žēlot, te… Ak, viņam, šim sunim, nu gan ir noskaņojumu vairāk kā blusu! Nav viegli būt ar viņu biedros. Tam nepieciešama gluži eņģeliska pacietība un neizsmeļamas miera rezerves. Un kam gan tādas ir? Kaķim Aloizam Runcānam, uzticamajam draugam, kurš bez vilcināšanās atbildēs uz katru izmisīgo ziņu, pabaros ar desiņām un palīdzēs sameklēt pazudušo noskaņojumu. Vai pat atdos savu sapni, jo ko gan draudzības dēļ neizdarīsi…

Hipolits Kabelis ir īsspalvains taksis. Viņa labākais draugs ir kaķis: Aloizs Runcāns. Ieraugot šos divus draugus, nāk prātā sens sakāmvārds: dzīvo kā suns ar kaķi. Bet ne šajā stāstā. Divi pretstati viens otru lieliski papildina. Hipolitam dažreiz patīk eksperimentēt virtuvē. Tad viņš ar prieku uzaicina Aloizu paviesoties. Draugi skatās uz dzīvi no kaķa un suņa perspektīvas. Hipolitam patīk parādīt savu ikdienu Piebūdas vietnē. Portāls, kas ir ļoti līdzīgs Instagram, daudzu tik iemīļotam. Kādu dienu suns nolemj, ka viņš ir neveiksminieks, Piebūdas vietnē ieraugot, ka citi uzkāpuši pasaules augstākajā kalnā un lepojas ar saviem izcilības diplomiem. Un kā ar viņu? Viņš domāja, ka kādam interesēs viņa fotogrāfija ar makaroniem caurdurī. Tās, tiem citiem, ir tikai fotogrāfijas, atrautas no realitātes, kurās mazs peldbaseins izskatās daudz labāk nekā vislielākā svētlaime. Tā draugu mierina Aloizs. No šiem stāstiem uzzinām, ka tad, kad šķiet, esam vientuļi, neviens mūs nemīl – lielisks līdzeklis pret šāda veida sāpēm ir īsts draugs. Un slikta diena var pārvērsties par labu, pateicoties viņam.

Pazīstamās, daudzās valodās tulkotās poļu autores Roksanas Jerdžejevskas -Vrubelas humora un gudrības pilnajos brīnišķīgajos stāstos varoņi bieži ir dzīvnieki, kuros mēs tik lieliski atpazīstam paši sevi – kopā ar saviem netikumiem un prasmēm. Arī grāmatā "Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata", ko latviski tulkojusi Ingmāra Balode, un visai ekspresīvi ilustrējusi Grožina Rigalla, smejamies, brīnoties, cik mūsu daba var būt sarežģīta un reizē vienkārša. Grāmata gan piecgadniekiem, gan jebkuram – mazam vai lielam..

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!