Nosaukums: Filosofiskā antropoloģija III
Autors: Vents Sīlis, Vija Sīle
Gads: 2024
Izdevējs: Rīgas Stradiņa universitāte
 
 
Grāmatas
20.02.2024

Filosofiskā antropoloģija III

Komentē
0

Noslēdzot RSU Humanitāro zinātņu katedras 10 gadu pētniecisko darbu, tiks izdota kolektīvā monogrāfija "Filosofiskā antropoloģija III". 

Jaunākais rakstu krājums ir 2015. gadā un 2018. gadā izdoto filosofiskās antropoloģijas krājumu turpinājums. Grāmatas zinātniskā redaktore RSU Sociālo zinātņu fakultātes profesore Vija Sīle un zinātniskais redaktors RSU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, filozofs Vents Sīlis apvienojuši plašu autoru kolektīvu, kas monogrāfijas ietvaros meklē atbildi uz antropoloģijas pamatjautājumu – kas ir cilvēks? 

Vents Sīlis: "Krājuma uzdevums ir iepazīstināt lasītāju ar mūsdienu filosofisko antropoloģiju – zinātni par cilvēku, kuras aizsākumi meklējami sengrieķu filosofu darbos, bet turpinājums – mūsdienu zinātnes pētījumos. Filosofiskā antropoloģija arī interpretē dažādu eksakto un humanitāro zinātņu nozaru atziņas un atklājumus par cilvēku un tā specifiskajām īpašībām un pazīmēm, kā arī uzrāda problēmas, kas raksturo cilvēka fiziskās, garīgās un sociālās eksistences aspektus." Meklējot atbildi uz pamatjautājumu, krājuma autori ņem vērā ne tikai multidisciplināro pieeju, bet arī antropoloģiskā skatījuma specifiku Rietumu kultūras kontekstā no apgaismības līdz mūsdienām.

Monogrāfijas autori ir RSU Sociālo zinātņu fakultātes docētāji un doktoranti, kā arī Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošās pētnieces Māra Rubene un Velga Vēvere. Recenzenti – LU docētāji Valdis Tēraudkalns un Anne Sauka.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!