Nosaukums: Asiņainā rītausma Parīzē: 1789. gada revolūcija kā mediju notikums
Autors: Deniss Hanovs, Valdis Tēraudkalns
Gads: 2020
Izdevējs: Zinātne
 
 
Grāmatas
29.01.2020

Asiņainā rītausma Parīzē: 1789. gada revolūcija kā mediju notikums

Komentē
0

Apgādā "Zinātne" iznākusi Denisa Hanovs un Valda Tēraudkalna grāmata "Asiņainā rītausma Parīzē: 1789. gada revolūcija kā mediju notikums".

Monogrāfijā analizēta 1789. gada revolūcija kā Eiropas mēroga mediju notikums, kas iespaidoja apkārtējo valstu sabiedrību vairāku gadu desmitu garumā, sagatavojoties 19. gadsimta politiskajām pārmaiņām. Pētījumā izgaismojas plaša revolūcijas recepcijas panorāma Eiropas valstu intelektuāļu aprindās. Revolūcija pētījumā tiek definēta kā kolektīvo emociju projekcija uz notikumiem Francijā. Autori analizē to, kā revolūcijas piekritēji un oponenti skaidroja revolūcijas diskursa pamatjēdzienus – brīvību un tiesības. Pamatojoties uz apjomīgu publisko (gadagrāmatas, kalendāri, periodiskie izdevumi, muzikāli sacerējumi, vizuālie materiāli) un privāto avotu (vēstules, dienasgrāmatas) klāstu, autori secina, ka tradicionālā dihotomija starp revolūcijas pretiniekiem un piekritējiem ir vēlāku laiku viedokļu veidotāju vēlme izmantot to kā politisko kapitālu savas “politiskās nometnes” vajadzībām.

Pētījumā ir iekļautas pēdējo trīsdesmit gadu Rietumeiropas teorijas un metodoloģijas, kas bagātinās 18. gs. pētniecību Latvijā; darbā apkopoti unikāli avoti no Lielbritānijas, Krievijas, Francijas, Vācijas. To lielākā daļa Latvijas auditorijai būs pieejama pirmo reizi. Izmantots arī Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas krājumos esošais “Revolūcijas almanahs”, kas izdots Vācijā revolūcijas laikā, kā arī baltvāciešu refleksijas par revolūciju.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!