Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
22.12.2023

Video: Rīgas Kvīru koris ar ierakstu sveic kopienu svētkos

Komentē
0

Šis gads kormūzikas un aktīvisma vēstures lappusēs ieraksta īpašu notikumu – darbību sācis pirmais LGBT+ koris Latvijā – Rīgas Kvīru koris. Vien divus mēnešus pēc dibināšanas koristi paguvuši sagatavot un ierakstīt sveicienu kopienai un tās atbalstītājiem, vēlot skaistu un sirsnīgu svētku laiku.

"Nav aprakstāms mans prieks par to, ka Latvijā beidzot ir izveidojies koris LGBT+ kopienas cilvēkiem," saka Katrīna Jēkabsone, kora diriģiente. "Vieta, kur kvīriem būt kopā drošā, neaizspriedumainā vidē un līdzās citiem kopt gan latviešu kora mūzikas tradīcijas, gan sniegt savu unikālo pienesumu koru nozarei caur pašu redzējumu un emocionālo pārdzīvojumu."

"Ja iztulkojam dziesmas vārdus latviski, tie saka "viss, ko vēlos Ziemassvētkos, esi Tu". Manuprāt, kora dalībnieki varētu minēt vēl dažādus citus variantus, kā šo frāzi pabeigt," uzsver kora līdzdibinātājs Jurģis Kalniņš. "Piemēram, viss, ko vēlos Ziemassvētkos, ir… lielāka izpratne par dažādību, visu ģimeņu tiesiskā aizsardzība, cieņpilni izteikumi Saeimas tribīnē. Jā, Rīgas Kvīru koris ne vien dzied, bet arī vēlas veicināt pozitīvas pārmaiņas mūsu sabiedrībā."

"Šajos divos mēnešos esmu novērojusi koristos lielu apņēmību un potenciālu, iestudējot kā latviešu kora mūziku, tā populāro mūziku. Ar Kvīru kori vēlamies parādīt mūzikā mūsu sabiedrībai, cik plašs spektrs ir cilvēka identitātei, garīgumam un cik svarīgi ir stāstīt un sadzirdēt savu līdzās pastāvošo cilvēku stāstus," teic kora diriģente Katrīna.

"Ne velti par savu nosaukumu izvēlējāmies tieši "Rīgas Kvīru koris". Mēs ļoti ceram, ka nebūsim vienīgie Latvijā. Bet mēs brauksim uz citām Latvijas pilsētām, ciemiem, pagastiem, lai parādītu, ka kvīri ir patiesi visur! Tāpat plānojam dziedāt pie Saeimas, Praidā, kā arī uz Dziesmu svētku Lielās skatuves," stāsta koristi.

Jaunajā gadā koris sāks gatavoties saviem nākamajiem projektiem. Tos būs iespējams dzirdēt arī klātienes pasākumos. Interesenti, kuri vēlas kļūt par Rīgas Kvīru kora dalībniekiem, aicināti rakstīt uz "[email protected]". Kori iespējams atbalstīt, ziedojot biedrībai "Safe Space" ar norādi "Rīgas Kvīru kora darbībai" (LV10HABA0551048306419).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!