Aktualitātes
30.04.2020

Uz Dailes teātra jumta dzīvos bites

Komentē
0
Saglabā

Maijā pasaule atzīmē Starptautisko bišu dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bišu svarīgajai lomai un sarūkošajam skaitam pasaulē. Lai to atzīmētu, uz Dailes teātra jumta tiks izvietotas trīs bišu saimes un turpmāk ievākts medus.

Bišu stropi tiks izvietoti uz Dailes teātra augstākā līmeņa jumta 11. stāvā, un tos pārraudzīs dravnieks Uģis Mālnieks. "Plānots, ka sezonas laikā katra bišu saime varētu ienest vismaz 60 kilogramus augstas kvalitātes medus. Salīdzinoši ar lauku teritorijām, pilsētvide ir brīva no lauksaimniecībā izmantotajiem pesticīdiem. Dailes teātra apkārtne un visa Rīga ir bagāta ar ziedošiem kokiem, tai skaitā liepām un krāšņām puķu dobēm, kur bitēm darboties," teikts paziņojumā presei.

Kā uzsver teātra pārstāvji, urbānā biškopība pēdējos gados guvusi popularitāti Eiropas un aizokeāna lielākajās metropolēs: "Rīga ir viena no viszaļākajām pilsētām Eiropā, tāpēc Dailes teātris šādi pilsētā ienes vēl vairāk dabas un vienlaicīgi iepriecinās savus skatītājus ar bišu sarūpētajiem produktiem."

"Kamēr uz Dailes teātra jumtiem notiek ēkas siltināšanas remontdarbi, aprobežojamies ar trim simboliskām bišu saimēm, bet, kad remontdarbi būs pabeigti, plānojam bišu stropu skaitu palielināt. Uz Dailes teātra jumtiem ir milzīga platība, kur izvērsties. Ļoti iespējams, ka nākotnē teātra skatītājs kopā ar izrāžu programmiņām varēs iegādāties arī no pesticīdiem brīvu Dailes medu. Katrā ziņā, tuvojas vasara un Dailes bites sāk strādāt," saka Dailes teātra direktors Juris Žagars.

"Ņemot piemēru no bitēm un iedvesmojoties no visiem zināmā un neapturamā bišu čakluma, Dailes teātris sadzīvo ar šī brīža situāciju, pielāgojoties apstākļiem un turpinot strādāt. Pēc 12. maija sāksim mēģinājumus, lai taptu jauni iestudējumi: Roberta Aika "Ārsts" Gata Šmita režijā un Justīnes Kļavas "Sidraba šķidrums", kura režisore būs Paula Pļavniece. Dmitrijs Petrenko sāks darbu pie Dankana Makmillana darba "Elpa" iestudējuma, un jau nopietni strādājam pie mūsu seriāla par Dailes teātri," situāciju komentē Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs.

"Visus šos projektus ir iespējams mēģināt, ievērojot sanitāro protokolu, pie kura patlaban strādā Kultūras ministrijas darba grupa sadarbībā ar Veselības ministriju. Brīdī, kad tiks atļauta cilvēku pulcēšanās līdz 50 cilvēkiem brīvā dabā un, ja SPKC rekomendācijas to pieļaus, būsim gatavi vispirms sākt spēlēt šīs izrādes atbilstoši drošības prasībām iekārtotā Dailes teātra iekšpagalmā "Dailes dārzs"," piebilst Juris Žagars.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!