Aktualitātes
19.10.2020

Tiešsaistē būs skatāma LU Studentu zinātniskā konference

Komentē
0
Saglabā

No 22. līdz 23. oktobrim jau otro gadu norisināsies Latvijas Universitātes (LU) Studentu zinātniskā konference, kurā divu dienu garumā četrās dažādās sekcijās ar saviem pētījumiem uzstāsies 25 jaunie pētnieki. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, skatītāji konferencei varēs sekot tiešsaistē "Facebook".

Konferences virstēma šogad ir "Mundus et…", liekot uzsvaru uz cilvēkam apkārtējo pasauli un tajā notiekošo, kā arī mudinot dalībniekus un apmeklētājus aplūkot pasauli globālā mērogā, pievēršoties tās mijiedarbībai ar indivīdu, saprātu, ideju un zinātni. Dalībnieki savus darbus prezentēs četrās sekcijās, kas ļaus konferences virstēmu aplūkot no humanitāro, sociālo, dzīvības un eksakto zinātņu aspektiem, tādējādi pārkāpjot ierasto nozaru iedalījumu robežas un veicinot starpdisciplinaritāti.

Konferenci 21. oktobrī ievadīs paneļdiskusija "Uz priekšu vai atpakaļ? Pētniecība Latvijā pandēmijas apstākļos", kuras laikā pieaicinātie eksperti diskutēs par šī brīža aktualitātēm zinātnē Latvijā, pētniecībā biežāk sastopamajiem šķēršļiem un problēmām Covid-19 pandēmijas ēnā, kā arī iespējām, kuras pavērusi pandēmija. Diskusiju moderēs LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas "LU DF LAB" administrators Kaspars Eglītis, un tajā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš, Vidzemes Augstskolas (ViA) Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne un HESPI pētniece Agnese Dāvidsone, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne.

Ceturtdien, 22. oktobrī, norisināsies darbu lasījumi pirmajās divās sekcijās – "Mundus et idea" un "Mundus et homo" – liekot uzsvaru uz idejas un cilvēka mijiedarbību ar pasauli, bet konferences otrajā dienā, 23. oktobrī, uzsvars tiks likts uz pasaules izpēti saprāta un sabiedrības kontekstā, tiekot prezentētiem darbiem noslēdzošajās sekcijās "Mundus et communitas" un "Mundus et sciens".

Konferences noslēgumā labākie jaunie pētnieki tiks apbalvoti – Stipendiju konkursa ietvaros perspektīvāko pētījumu autoriem tiks piešķirtas mērķstipendijas, kuru kopējais fonds sasniedz 9120 EUR, sniedzot motivāciju un platformu tālākiem pētījumiem un inovācijām Latvijā un pasaulē. Papildus tam, konferences autoru darbi kā zinātniskas publikācijas tiks iekļautas LU Akadēmiskā apgāda izdotajā rakstu krājumā "Mundus et…", turklāt kultūras un patstāvīgās domas interneta žurnāla "Satori" specbalvas ietvaros viens autors saņems arī iespēju publicēt savu darbu "Satori" mājaslapā.

Konferenci organizē Latvijas Universitātes Studentu padome. Dalība tajā ir bez maksas, pieteiktie un programmā iekļautie referāti ir recenzēti. Pilna konferences programma un plašāka informācija par tās norisi pieejama mājaslapā, kā arī konferences Facebook notikumā. Finansējumu Stipendiju konkursa ietvaros piešķiramajām stipendijām nodrošina LU Microsoft Inovāciju centra administrētais projekts "Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem" (projekta nr. 1.1.1.3/18/A/007) un stipendijas saņems perspektīvākie referāti pēc žūrijas komisijas ieskatiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!