Aktualitātes
21.04.2021

Tiešraides koncertos notiks pirmās Baltijas Mūzikas dienas

Komentē
0
Saglabā

Triju Baltijas valstu Komponistu savienību sadarbībā tapušās pirmās "Baltijas Mūzikas dienas" sāksies 22. aprīlī un notiks līdz 2. maijam. Sākotnēji plānoti kā klātienes norises Tallinā un Tartu, pašreizējā situācijā koncerti notiks tiešraižu straumējumos no visām trim Baltijas valstīm.

Festivāla programmā izskanēs 20 koncerti, notiks arī diskusiju forumi un citi pasākumi, kuri būs skatāmi un klausāmi festivāla mājaslapā. Visi festivāla notikumi būs bez maksas.

Festivāla oficiālie nosaukumi ir "Igaunijas Mūzikas dienas" un "Baltijas Mūzikas dienas", norādot gan uz to, ka tās  ir turpinājums Igaunijas ilgi veidotajam festivālam, kā arī jaunajai iniciatīvai,  kura atspoguļo trīs Baltijas valstu Komponistu savienību kopdarbu Baltijas Mūsdienu mūzikas tīklā (Baltic Contemporary Music Network). Festivāla organizatori cer, ka online platforma palīdzēs iegūt plašāku auditoriju ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Ziemeļu valstīs un citur pasaulē.

"Festivāla koncepcija ir veidota ap ģenētiskā koda ideju, tā izsaka vēlmi noskaidrot, kas mēs esam un no kurienes nākam, ne tikai ģenētiski, bet arī mūsu mūzikas un kultūras kodu. To var attiecināt arī uz kopīgo un atšķirīgo starp trim Baltijas valstīm," stāsta festivāla rīkotāji.

Festivāla ietvaros izskanēs arī vairāki latviešu komponistu darbi. Igaunijas Nacionālā orķestra atskaņojumā izskanēs Krista Auznieka "Crossing", "Ensemble U" atskaņojumā Lindas Leimanes skaņdarbs, savukārt, "Ensemble for New Music Tallinn" izpildīs Santas Bušs darbu. Tāpat, lietuviešu dueta "20 Fingers" atskaņojumā dzirdēsim Alvila Altmaņa skaņdarbu. Dzirdēsim arī Evijas Skuķes, Platona Buravicka, Georga Pelēča, Eižena Birmana darbus.

No interpretiem Latviju festivālā reprezentēs "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets, kuri uzstāsies 27. aprīļa vakarā, atskaņojot Annas Ķirses, Santas Ratnieces un Maijas Einfeldes darbus, bet 1. maija vakarā dzirdēsim Andra Dzenīša un Gundegas Šmites darbus klavieru kvarteta "Quadra" izpildījumā.

Nākamgad plānots, ka Baltijas Mūzikas dienas notiks Kauņā, Lietuvā, bet 2023. gadā – Rīgā, Latvijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!