Aktualitātes
24.04.2020

Tapis jauns pop-up šovs kultūras atbalstam

Komentē
0
Saglabā

"Covid-19" pandēmijas radītā krīze skārusi gandrīz visas nozares, bet it īpaši no tās cietusi kultūras joma. Atcelto koncertu, festivālu, izrāžu un citu kultūras pasākumu dēļ vairāki tūkstoši kultūras darbinieku nonākuši grūtībās. Lai risinātu šo problēmu, radīta iniciatīva "Dots devējam atdodas" – ziedojumu pop-up šovs, kurā ar aicinājumu ziedot kultūras atbalstam uzstāsies dažādi Latvijā zināmi mākslinieki.

Iniciatīvas ietvaros šodien, 24. aprīlī, plkst. 18.00 portālā LSM.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā "Replay.lv" tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam interesentam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanos un portālā "Ziedot.lv" ziedot kultūras darbinieku atbalstam. Ziedojumu šovs ik dienu darbosies 3 stundu garumā līdz 1. maijam (ieskaitot).

Katru dienu šovā uzstāsies līdz 10 dažādiem Latvijā zināmiem māksliniekiem, kuri gleznos, dejos, dzejos, dziedās, deklamēs dzeju, spēlēs šahu un visādi citādi izklaidēs skatītājus ar saviem talantiem. Ievērojot visus aktuālos drošības noteikumus, studijā viesosies un uzstāsies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Katrīna Neiburga un Andris Eglītis, Alise Ģelze, Dāvis Sīmanis, Viesturs Kairišs, Māra Lāce, grupa "Mazais Princis", Kašers, Edgars Bāliņš, Jānis Apeinis, Arstarulsmirus, Ģirts Ķesteris, Viņa, Edavārdi, "Carnival Youth", Rojs Rodžers un daudzi citi. Savukārt par jautru un patīkamu atmosfēru rūpēsies atraktīvais vadītājs – Jānis Skutelis. 

"Kultūras nozare Latvijā izsenis bijusi pabērna lomā, un tās pārstāvji ir pieraduši cīnīties par atbalstu, taču šobrīd tas nepieciešams vēl vairāk nekā jebkad," raksta iniciatīvas autori. "Speciālisti pauž viedokli, ka dažādi piesardzības pasākumi būs jāievēro vēl vismaz līdz rudenim, tādēļ lielākā daļa vasarā plānoto kultūras pasākumu klātienē nenotiks vai ir atcelti. Tādējādi bez darba un iztikas iespējām atstāts ievērojams skaits mākslinieku, kas jau līdz šīs krīzes sākumam nereti ir saskārušies ar finanšu grūtībām. Iniciatīva "Dots devējam atdodas" radīta, lai risinātu šo problēmu un palīdzētu grūtībās nonākušajiem kultūras darbiniekiem, kā arī lai sabiedrībā aktualizētu tēmu par šo cilvēku nelielajiem ienākumiem."

"Bieži kultūras darbinieki darbojas "idejas vārdā", un viņu ienākumi jau miera laikos ir uz izdzīvošanas robežas. Absurdi, bet tieši šo personu radītie materiāli ir tie, kas mums šajā laika posmā ļauj pavadīt ikdienu mentālā harmonijā, jo viņu saražotie darbi – grāmatas, filmas, mūzika un izrādes – ir tie, kurus patērējam visvairāk. Mēs mīlam un labprāt patērējam vietējo kultūru, balsojot par to ar savu naudu, tāpēc izlēmām veidot šo ziedošanas kampaņu, kas gan vāc ziedojumus, gan pievērš uzmanību neaizsargātajam kultūras cilvēka stāvoklim neparedzētos apstākļos," uzsver "Dots devējam atdodas" radošā direktore Una Rozenbauma.

Projektu atbalsta labdarības organizācija "Ziedot.lv", kuras vadītāja Rūta Dimanta norāda: "Radošie cilvēki vienmēr nesavtīgi atbalstījuši labdarības kampaņas, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Tagad ir iespēja pasniegt roku viņiem, jo "Covid-19"  mākslu un kultūru aizsūtījis piespiedu dīkstāvē. Ikkatram ir iespēja "Dots devējam atdodas" pierādīt darbībā!"

Ikvienam, kurš vēlas atbalstīt projektu un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, ir iespēja to darīt jau tagad, ziedojot šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!