Aktualitātes
14.05.2020

RIBOCA2 aizsāk tiešsaistes lekciju un sarunu cikla programmu

Komentē
0
Saglabā

2. Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) aicina tiešsaistē apmeklēt lekciju un sarunu ciklu, kas tapis sadarbībā ar publisko programmu asociēto kuratori Sofiju Lemosu. Pirmā lekcija notiks 21. maijā RIBOCA2 tīmekļa vietnē.

"Iknedēļas tiešsaistes lekciju un sarunu, darbnīcu un citu pasākumu programma turpināsies visu biennāles norises laiku, tuvāk pievēršoties RIBOCA2 atslēgas vārdiem: "Beigas", "Daba", "Mīlestība", "Drupas", "Dziedēšana", "Maģija", "Kosmoss", "Pagrīde", "Rūpes", "Sapņi", "Deja", "Iztēle", "Cilvēks", "Mežonība", "Rēgi", "Pārvērtības", "Balsis", "Fikcijas" un "Nākotnes". Katrs no vārdiem atklāj nedēļas pasākumu tēmu un vienlaikus ir instruments, ar ko veidot alternatīvu sociālu un ekoloģisku iztēlojumu konstruēšanā, apliecinot daudzveidīgus eksistences, domāšanas un rīcības modeļus," raksta biennāle.

Lekciju un sarunu cikls pulcinās ievērojamus domātājus, teorētiķus, pētniekus un autorus no dažādām jomām. Dalībnieku vidū ir fiziķe un kvīru teorētiķe Kārena Barada (Karen Barad), antropoloģe Marisola de la Kadena (Marisol de la Cadena), filozofi Federiko Kampanja (Federico Campagna) un Emanuele Koča (Emanuele Coccia), dzejnieks/-ce CAConrad, sociologs Boaventura de Souza Santušs (Boaventura de Sousa Santos), filozofe Vensjāna Deprē (Vinciane Despret), antropoloģe Anna Lovenhaupta Tsinga (Anna Lowenhaupt Tsing), socioloģe un rakstniece Eiverija F. Gordone (Avery F. Gordon), mākslas vēsturnieks Boriss Groiss (Boris Groys), kvīru teorētiķis Džeks Halberstāms (Jack Halberstam), pētniece Marina Simakova, mākslinieki Antons Vidokle un Arsenijs Žiļajevs no Kosmosa institūta, performances pētnieks Andrē Lepecki (André Lepecki), rakstniece, feministe un ģeogrāfe Sofija Luisa (Sophie Lewis), filozofs Maikls Marders (Michael Marder),  ekoloģisko humanitāro zinātņu un feminisma domātāja Astrīda Neimanis, antropologs Tobiass Rīzs (Tobias Rees), mākslinieks Nikolajs Smirnovs ar zinātnieci Birgitu Menceli (Birgit Menzel) un cietumu abolicioniste un dzejniece Džekija Vanga (Jackie Wang) ar matemātiķi Aleksandru Mollu (Alexander Moll).

Pirmā lekcija tiks atklāta 21. maijā plkst. 19.00 ar atslēgas vārdu "Beigas". "Tās mērķis ir domāt par pašreizējo brīdi, šo būtiski svarīgo ideju, sistēmu un eksistences veidu nomaiņas laiku. Iztēlojoties dažādas elastīgas pielāgošanās un pārveidošanās formas, "Beigas" ir arī iespēja pārskatīt plēsonīgas, patērējošas un postošas sabiedrības vērtību sistēmu. Sarunu ciklu atklās CAConrad ar dzejas lasījumu "(Soma)tiskie dzejas rituāli" Šie dzejoļi, kaut kas starp fabulu un grēksūdzi, ir tagadnei veltīti uzmanības un pielūgsmes akti ‒ atbilde uz mokošiem vardarbības apstākļiem, vērstiem pret personu un pasaules ekosistēmu.  Pēc lekcijas būs arī izdevība dalīties ar saviem komentāriem un pārdomām," teikts lekcijas anotācijā.

Pilns pasākumu cikls un datumu saraksts, kā arī dalībnieku biogrāfijas un sīkāki tematiski apraksti būs atrodami RIBOCA tīmekļa vietnes sadaļā "Publiskās programmas". Visas lekcijas un sarunas tiks tiešraidītas un publicētas RIBOCA mājas lapā un RIBOCA "YouTube" kanālā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!