Rīgas Cirka vēsturiskās arēnas pārbūve; SIA NRJA (No Rules Just Architecture).
 
Aktualitātes
06.07.2023

Publiskoti Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023 pieteiktie darbi

Komentē
0

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 37 darbi. Kā ierasts, konkursā iesniegtos darbus atlases žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi, un izvēlētie Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti tiks izziņoti preses konferencē augustā, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies 6. oktobrī, ziņo balvas rīkotāji.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023 pieteikto darbu klāsts atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, nozīmīgākos procesus un aicina ikvienu domāt par kvalitatīvu arhitektūru, vērtēt to un arī – svinēt. Nominanti, kuri tālāk pretendēs uz Latvijas Arhitektūras gada balvu, tiks izziņoti preses konferencē augustā. Pēc šī posma darbu uzsāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs eksperti no ārvalstīm, kā arī pārstāvis no atlases žūrijas.

Gada balvai pieteiktos darbus žūrija vērtēs pēc sekojošajiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Gluži kā iepriekšējos gados, arī šogad tiek vērtēti ne tikai objekti – ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti, ēkas, interjers un būves rekonstrukcija vai restaurācija, bet arī procesi – pasākumi, ekspozīcija un scenogrāfija.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023 pieteiktos darbus vērtēs atlases žūrija šādā sastāvā – žūrijas priekšsēdētājs, beļģu arhitekts un arhitektūras un dizaina biroja "Sampling" vadošais partneris Manten Devriendt; arhitektūras biroja "OAD" ("Open Architecture Design") dibinātāja un vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce; būvniecības uzņēmuma "Rem Pro" vadošā arhitekte Ilze Ratniece; Latvijas Arhitektu savienības Valdes locekle un arhitektu biroja "Virtu" īpašniece Anda Kursiša; būvinženieris, inženierzinātņu doktors, praktizējošs būvkonstruktors un būvkonstrukciju projektēšanas biroja "IG Kurbads" vadītājs Normunds Tirāns; Eiropā sertificēts arborists, dārznieks, koku eksperts un uzņēmuma "LABIE KOKI" dibinātājs un vadītājs Edgars Neilands; mākslas kurators un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors Kaspars Vanags.

Visus konkursam pieteiktos darbus iespējams apskatīt šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!