Aktualitātes
26.10.2018

Par Ziemeļvalstu un Baltijas 2018. gada labāko jauno mākslinieku atzīta gleznotāja Elīna Vītola

Komentē
0

Vakar, 25. oktobrī, svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā par Ziemeļvalstu un Baltijas labāko jaunākās paaudzes mākslinieku tika atzīta gleznotāja Elīna Vītola no Latvijas. Konkursa "Nordic & Baltic Young Artist Award" uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 95 jauno mākslinieku darbus. 

Konkursa uzvarētāja Elīna Vītola absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju pagājušā gada pavasarī un šobrīd gatavojas savai izstādei galerijā "Careva contemporary". Kā konkursa galvenās balvas ieguvēja Elīna saņems 2000 eiro naudas balvu no AS "Capitalia". Tāpat Elīna ir aicināta nākamgad piedalīties izstādēs "ArtVilnius" un Tallinas Mākslas nedēļā 2020. gadā.

Elīnas Vītolas darbs "Common Issues in Painting and Every-Day Life 5", kas šajā konkursā tika godalgots, sastāv no 20 metru gara gleznojuma un dīvāna, uz kura turpinās gleznojuma motīvs. Motīvs pastāvīgi atkārtojas, un tas ir tapis, iedvesmojoties no novecojuša polsterējuma auduma. "Ar šo darbu es centos noskaidrot dažādu mākslas pakāpju vērtību," skaidro Elīna.

Savukārt skatītāju simpātiju balvu ieguva lietuviešu māksliniece Laima Antonova, kura pirms dažiem mēnešiem beigusi studijas Viļņas Mākslas akadēmijā. L. Antonovas veidotā skulptūra "Transformation of everyday life" radās laikā, kad viņa pati mēģināja rast saskaņu būšanai par māti un tēlnieci. Sabiedrības simpātijai tiks piešķirta 500 eiro naudas balva.

Kopumā šogad konkursā piedalījās 95 jaunie talanti – 13 no Latvijas, 20 no Igaunijas, 37 no Lietuvas un 25 no Somijas. Ar visu jauno mākslinieku darbiem iespējams iepazīties šeit.

2018. gada Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balvas starptautiskajā žūrijā piedalījās Andris Vītoliņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Jurijs Dobriakovs (Viļņas Mākslas akadēmija), Keiu Krikmans (Igaunijas Mākslas akadēmija) un Andra Orna (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu).

"Nordic & Baltic Young Artist Award" aizsākās 2016. gadā un apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī Helsinku Mākslas akadēmiju.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!