Attēls: Unsplash.
 
Aktualitātes
20.09.2023

Notiks LGBT+ kustības "Neons" dibināšanas pasākums

Komentē
0

Biseksualitātes redzamības nedēļas (16. – 23. septembris) ietvaros notiks jaunas LGBT+ kustības "Neons" dibināšana. Kustības dibināšanas pasākums notiks 20. septembrī plkst. 20.00 kultūrvietā "Skapis" pasākumu kopuma "Kļūsti redzams!" ietvaros. 

Kustība "Neons" ir jauna LGBT+ kustība, kas radusies ar mērķi paaugstināt biseksuālu, panseksuālu un citu B+ cilvēku redzamību gan LGBT+ kopienā, gan ārpus tās. Dibināšanas pasākumā tiks sniegta informācija par kustības mērķiem, kā arī prezentēti pirmie dati par B+ cilvēku realitāti Latvijā. 

Pasākumā piedalīsies komiķe un aktīviste Džemma Sudraba, cilvēktiesību aktīviste Selma Teodora Levrence un drag karalis TipTap Timmy. 

Neskatoties uz to, ka starptautiskie dati konsekventi norāda, ka B+ cilvēki veido aptuveni pusi LGBT+ kopienas, diskusijā par LGBT+ jautājumiem šo cilvēku vajadzības tiek pieminētas reti. Šo fenomenu bieži dēvē par "biseksualitātes izdzēšanu" jeb angļu valodā – "bi-erasure", un šī darbība atstāj būtisku iespaidu uz B+ cilvēku labklājību un spēju iekļauties sabiedrībā. 

"Biseksualitātes izdzēšanas negatīvās sekas redzam sev visapkārt. Aptaujas rāda, ka šie cilvēki cieš no dažādām veselības problēmām – garīgās veselības traucējumiem, atkarībām – tikpat ļoti, cik pārējie LGBT+ cilvēki, un būtiski vairāk nekā heteroseksuāli cilvēki, taču diskusijās sabiedrībā tas neatspoguļojas. Individuālā līmenī B+ cilvēki bieži saka, ka nejūtas īsti pieņemti nevienā no kopienām - ne LGBT+, ne ārpus tās. Kustības "Neons" mērķis ir radīt šo kopienu un vidi, kurā pilnīgi visi LGBT+ cilvēki var justies vienlīdz redzami, vienlaikus paaugstinot sabiedrības izpratni par B+ cilvēku pieredzi," skaidro kustības "Neons" līdzdibinātāja Paula Zvejniece.  

Starptautisko biseksualitātes redzamības nedēļu šogad atzīmē 16. – 23. septembrī. Latvijā šīs nedēļas laikā plānots pasākumu kopums "Kļūsti redzams!" 20., 21. un 22. septembrī kultūrvietā "Skapis". 20. septembrī notiks kustības "Neons" dibināšanas pasākums, 21. septembrī – "Queer Open Mic: Bi edition" sadarbībā ar biedrību "Active Rainbow" un 22. septembrī – nedēļas noslēguma pasākums kopā ar apvienību "Divas". 

Vairāk informācijas par kustību "Neons" un biseksualitātes redzamības nedēļas pasākumiem meklē kustības "Neons" sociālo tīklu kontos feisbukā, iksā un instagramā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!