Aktualitātes
21.06.2019

Norvēģija aizliedz zvēraudzēšanu

Komentē
0
Saglabā

13. jūnijā Norvēģijas parlaments nolēma aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei, ziņo biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Aizliegums stāsies spēkā 2025. gada februārī un ietekmēs 170 zvēraudzētāju, kas līdz šim darbojās Norvēģijā.

"Lapsas un ūdeles ir gaļēdāji, kuru labturības vajadzības nebrīvē nevar tikt nodrošinātas. Lapsas dzīvo ģimenēs, bet ūdeles dzīvo vienatnē," skaidro zoologs Antons Krāgs no Norvēģijas Dzīvnieku aizsardzības alianses (Dyrevernalliansen). "20 tūkstošus ūdeļu nevar vienkārši palaist pļavā. Lai efektīvi ražotu kažokādas, lapsas un ūdeles tur būros, kas ir sevišķi nepiemēroti šiem ārkārtīgi aktīvajiem dzīvniekiem."

Savukārt Norvēģijas premjerministre Erna Solberga, komentējot parlamenta balsojumu, minēja: "Es saprotu, ka ir grūti pielāgoties pārmaiņām, taču dzīvnieku aizsardzībai ir liels politiskais atbalsts. Norvēģija vairs nevēlas zvēraudzēšanu."

Saskaņā ar aptauju rezultātiem lielākā daļa iedzīvotāju gan Latvijā, gan citur Eiropas Savienībā neatbalsta dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Zvēraudzēšana ir aizliegta vai būtiski ierobežota jau 18 Eiropas valstīs, četrās no tām (Beļģijā, Luksemburgā, Norvēģijā, Serbijā) – kopš pagājušā gada sākuma. Debates par zvēraudzēšanas aizliegšanu parlamentārā līmenī notiek arī Igaunijā un Lietuvā.

"Tāda nežēlība pret dzīvniekiem dekorāciju dēļ neiederas 21. gadsimta Eiropā," atzīst biedrības "Dzīvnieku brīvība" valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. "Zvēraudzēšanas nozares pretestība sabiedrības viedoklim, tāpat kā pati nozare, nav ilgtspējīga. Apsveicam norvēģus un turpinām strādāt pie tā, lai arī mūsu valstī cilvēcīgums uzvarētu."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!