Aktualitātes
14.04.2022

Latvijas PEN balvu veidos Ukrainas mākslinieki Romana Romanišina un Andrijs Lesivs

Komentē
0
Saglabā

3. maijā, Pasaules preses brīvības dienā, Latvijas PEN jau ceturto gadu piešķirs balvu par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā un diskriminēto grupu atbalstā. Šogad balvu veido mākslinieki no Ukrainas – Romana Romanišina un Andrijs Lesivs.

Romana Romanišina un Andrijs Lesivs ir dzimuši Ļvivā, Ukrainā 1984. gadā. Pēc Ļvivas Nacionālās Mākslas akadēmijas absolvēšanas viņi izveidoja kopīgu studiju "Agrafka", kurā abi veido grāmatas un dažādus citus projektus. Autori ir saņēmuši vairākas balvas – "Bologna Ragazzi Award", balvu Bratislavas Ilustrācijas biennālē – un vairākas reizes, tai skaitā arī 2021. gadā ar grāmatu "Куди і звідки", iekļauti prestižajā "White Ravens" katalogā, ko ik gadu sastāda Starptautiskā Minhenes jaunatnes bibliotēka. Abu mākslinieku veidotās grāmatas ir izdotas vairāk nekā 20 valodās visā pasaulē un viņi ir PEN biedri.

Latviski izdevniecībā "Liels un mazs" iznākušas Romanas Romanišinas un Andrija Lesiva grāmatas "Skaļi, klusu, čukstus", "Tā es redzu" un "Zvaigznes un magoņu sēkliņas", bet pašlaik sagatavošanā ir grāmata "Karš, kurš pārvērta Rondo". Ukraiņu mākslinieki šo bilžu grāmatu radīja neilgi pēc tam, kad 2014. gadā Krievija okupēja Krimas pussalu un sākās karš Austrumukrainā.

Latvijas PEN balvu līdz šim ir veidojuši mākslinieki Ivars Drulle, Mētra Saberova un Ance Vilnīte.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!