Aktualitātes
03.05.2021

Latvijas PEN balvu saņem Viesturs Ķerus un Alise Zariņa

Komentē
6

Latvijas PEN balva tiek piešķirta reizi gadā, Pasaules Preses brīvības dienā par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā vai diskriminēto grupu atbalstīšanā. Šogad Latvijas PEN nolēmis piešķirt divas balvas: Latvijas Ornitoloģijas biedrības priekšsēdētājam un rakstniekam Viesturam Ķerus un kino režisorei, publicistei Alisei Zariņai.

Kā norāda Latvijas PEN, Viesturam Ķerus balva piešķirta par nerimstošu darbu Latvijas mežu aizstāvēšanā un principiālu nostāju sava viedokļa paušanā, atsakoties no a/s "Latvijas Valsts Meži" sponsorētās balvas Jaunaudze, kas Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas ietvaros viņam tika piešķirta par grāmatu "Meža meitene Maija". Viesturs Ķerus nepagurstot pievērsis sabiedrības uzmanību mežistrādes politikai Latvijā, aizstāvot bioloģiski daudzveidīgu Latvijas mežu saglabāšanu, protestējot pret Latvijas valsts mežu izciršanu un izsaimniekošanu. Arī 2021. gada 13. aprīlī Viesturs Ķerus savā blogā uzdod vairākus svarīgus jautājumus par Meža politikas pamatnostādnēm 2021.-2025. gadam, pievēršot sabiedrības uzmanību arī tam, ka Zemkopības Ministrija nav pildījusi solījumu un aicinājusi vides NVO iesaistīties doto pamatnostādņu izstrādē."

Atgādinām, ka Viesturs Ķerus bijis arī viens no "Satori" veidotā raidījuma "Zaļgalvis" viesiem. Sēriju ar viņa piedalīšanos iespējams noskatīties šeit.

Savukārt Alisei Zariņai balva piešķirta par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā un diskriminēto grupu atbalstā. "Alise Zariņa konsekventi un drosmīgi aizstāv savas tiesības uz viedokli plašsaziņas un sociālajos medijos, nereti piedzīvojot publisku izsmieklu un kaunināšanu. Alise Zariņa ir bijusi viena no tām sieviešu kustības aktīvistēm, kas iniciējusi Latvijā #metoo kustību. Viņa aktualizējusi sieviešu reproduktīvo tiesību jautājumu savā filmā "Divas strīpiņas", argumentēti un izsvērti pamatojusi nepieciešamību mazināt dzimumstereotipus, vairojot iekļaujošu un iejūtīgu attieksmi sabiedrībā," teikts balvas pamatojumā.

Alise Zariņa ir arī ilggadēja "Satori" autore. "Satori" publicēto rakstu, kas Latvijā aizsāka #metoo kustību, un citas Alises publikācijas iespējams lasīt šeit.

2021. gadā balvas fizisko veidolu veidojusi māksliniece Ance Vilnīte. Māksliniece saka: "Es vienmēr apbrīnoju pirmos pavasara ziedus, kas neatlaidīgi izspraucas no aukstās zemes, kad ārā ir vēl pavisam skarbi apstākļi tik trausliem ziediem. Un tomēr tie aug un pēc drūmās ziemas piepilda sirdis ar ļoti lielu prieku. Gluži tāpat iepriecina abi balvas laureāti un ikviens sabiedrības loceklis, kas rūpējas un iestājas par apspiesto un neaizsargāto."

Latvijas PEN balva tiek piešķirta jau trešo gadu. Pretendentus PEN balvai izvirza Latvijas PEN biedri un par balvas ieguvēju nobalso ikgadējā Latvijas PEN kopsapulcē. Latvijas PEN balvas ieguvēji tiek paziņoti 3. maijā – Pasaules preses brīvības dienā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
6

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!