"Kamēr..."
 
Aktualitātes
11.04.2019

Koris "Kamēr…" izdos Ilmāram Blumbergam veltītu albumu

Komentē
0

Maijā klajā nāks piecpadsmitais kora "Kamēr…" solo albums, kurā iekļauti visi septiņi projektam "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…" īpaši radītie skaņdarbi.

Iedvesmojoties no spilgtās Ilmāra Blumberga personības un mākslas nospiedumiem Latvijas kultūrtelpā, savus skaņdarbus programmai veltījuši latviešu komponisti Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, bulgāru komponiste Dobrinka Tabakova, britu komponists Gabriels Džeksons un lietuviešu komponists Vītauts Miškinis.

Koncertizstāde sadarbībā ar izstāžu zāli "Rīgas mākslas telpa" un Ilmāra Blumberga fondu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2018. gada maijā īpaši iekārtotā izstādes telpā. Tajā kustīgi mākslas darbi ar Viestura Kairiša režijas, horeogrāfes Elīnas Lutces, kustību mākslinieka Ģirta Bisenieka un gaismu mākslinieka Egila Kupča gādību papildināja Kalpotāja simbola muzikālo veidolu. Projekts tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2018 kategorijā "Gada uzvedums" un saņēma "Delfi" skatītāju simpātiju balvu, kā arī bija viens no finālistiem Latvijas sabiedrisko mediju balvai "Kilograms kultūras".

Atsaucoties klausītāju un kritiķu novērtējumam un interesei, koncertizstāde savu atgriešanos uz skatuves piedzīvos 5. maijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā "GORS", kā arī 11. un 12. maijā plkst. 18.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Jauno albumu, kura svinīgā atvēršana notiks 12. maijā Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē, veidojis jauniešu koris "Kamēr…", tā mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters, bet vizuālo noformējumu radījis ilggadējs Ilmāra Blumberga sadarbības partneris, grafiskais dizaineris brālis Y. Ieraksts tapis šā gada februārī Rīgas Sv. Franciska Romas katoļu baznīcā, piedaloties vijolniekiem Aleksejam Bahiram un Arvīdam Zvagulim, sitaminstrumentālistam Ernestam Mediņam un skaņu režisoram Normundam Slavam.

Jaunais albums no 13. maija būs pieejams lielākajās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!