Aktualitātes
13.02.2019

Klajā laiž filmas "1906" treileri

Komentē
0
Saglabā

Mēnesi pirms filmas pirmizrādes prezentācijā Kaņepes kultūras centrā skatītāji 13. februārī tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas "1906" oficiālo reklāmas rullīti. Filmas pirmizrāde notiks 13. martā, bet kinoteātros Latvijā "1906" būs skatāma no 15. marta.

"1906" ir pēdējā spēlfilma programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma par šo darbu saka: "Priecājos, ka veiksmīgā un žanriski daudzveidīgā programma "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" beidzas ar Gata Šmita darbu "1906", jo šī filma piedāvā neierastu rakursu uz 1905.-1906. gada notikumiem. Tas ir stāsts ne tikai par konkrētu Latvijas vēstures posmu, bet arī par tālaika radošo bohēmu un jauniem cilvēkiem – dēkaiņiem, avantūristiem un riska cienītājiem; arī viņi ir piedalījušies vēstures veidošanā, lai gan nebūt ne ideālu, bet gan sava rakstura dēļ. Atzīstami, ka Latvijas kino strādā režisors Gatis Šmits, kurš piedāvā asa sižeta darbu un vēlas strādāt Latvijas kino joprojām tik retajā vēsturiskās piedzīvojumu drāmas žanrā."

Filmas režisors Gatis Šmits ir pazīstams ar filmu "Seržanta Lapiņa atgriešanās" un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Scenārijs krimināldrāmai "1906" tapis kopā ar scenārija līdzautori – Martu Elīnu Martinsoni, balstoties uz Ingas Rozentāles lugu "1906. Trakāk vēl kā piektā gadā".

"Piektais gads bija viens no retajiem brīžiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus - pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve. Tas ir brīnišķīgs pamats žanra kino, un tāpēc studijā "Tanka" ir tapusi krimināldrāma – ar spriedzi, asa sižeta ainām un negaidītiem pavērsieniem. Vienlaikus filmā skan arī romantiska, liktenīga stīga," stāsta režisors Gatis Šmits

Filmā galvenā personāža – ierindas kaujinieka - lomā iejūtas liepājnieks Mārtiņš Kalita, līdztekus viņam filmā piedalās arī aktieri Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs un Gatis Gāga, citās nozīmīgās lomās redzami Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un vēl citi. Bez profesionāliem aktieriem filmā ir piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku.

Filmas operators ir Jurģis Kmins. Tās mākslinieki Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe radījuši filmai suģestējošu vēsturisko telpu. Tikpat liela nozīme autentiskuma sajūtai filmā ir modes mākslinieces Keitas veidotajiem kostīmiem.

Filmā "1906" skanēs komponista un sitaminstrumentālista Riharda Zaļupes īpaši filmai sacerētā un ierakstītā mūzika.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!