Aktualitātes
04.02.2022

Jelgavā notiks jauns starptautisks dzejas festivāls "Page Break"

Komentē
0

Šī gada maijā Jelgavā notiks pirmais starptautiskais dzejas festivāls "Page Break", kas turpmāk katru gadu pulcēs Eiropā un pasaulē atzītus dzejniekus.

Festivālā no 12. līdz 15. maijam piedalīsies 12 starptautiski pazīstami autori no ārvalstīm, bet divi dalībnieki pārstāvēs Latviju.

Katru gadu festivālā goda vieta tiks atvēlēta kādas valsts vai reģiona autoriem. Šogad tā būs dzeja no ASV. Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā festivālā piedalīsies četri amerikāņu autori: Karolīna Forše, Tara Skurtu, Kristofers Merils un Deniss Malūnijs.

Viesu vidū būs arī Matiass Goritcs (Vācija), Mario Bohorkess (Meksika), Radu Vanku (Rumānija), Jolanda Kastanjo (Spānija), Ida Borjela (Zviedrija), Kristoss Kukis (Grieķija), Gjokčenurs Č. (Turcija),  kā arī baltkrievu dzejniece Volha Hapajeva. Latviju festivālā pārstāvēs Inga Gaile un Semjons Haņins.

Kā norāda rīkotāji, biedrība "I did it", visi festivāla dalībnieki ir ievērojamas personības dzejas nozarē savās mītnes zemēs un starptautiskā mērogā – vairāku izdevumu autori, prēmiju un stipendiju laureāti, viņu darbi tulkoti daudzās pasaules valodās. 

"Mūsu nākotnes ambīcija, lai festivāla vārds izskan ārpus valsts robežām arvien plašāk, līdzīgi kā Berlīnes un Roterdamas dzejas festivāli. Un, lai ikkatra dzejnieka sapnis būtu nokļūt "Page Break"," saka festivāla direktore Madara Gruntmane-Dujana. 

Festivāla laikā no 12. līdz 14. maijam katru dienu Jelgavā notiks virkne pasākumu: autoru tikšanās ar vecāko klašu skolēniem un studentiem, paneļdiskusijas un dzejas lasījumi pilsētvidē, savukārt 15. maijā gaidāms festivāla noslēgums, kurā vienkopus piedalīsies visi dalībnieki, kopīgos dzejas lasījumos piedzīvojot rakstītā un runātā vārda sintēzi ar laikmetīgām džeza mūzikas improvizācijām.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!