Aktualitātes
28.11.2019

Ivars Zviedris uzņēmis filmu par nelegālo imigrāciju Latvijas pierobežā

Komentē
0
Saglabā

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvos režisora Ivara Zviedra jaunākā dokumentālā filma "Valkātājs", kas trīs gadus filmēta Latvijas pierobežā un seko plaukstošajam nelegālās imigrācijas rūpalam.

"Katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu, un viens no ceļiem uz Eiropas Savienību ved cauri Latvijas mežiem un purviem Krievijas pierobežā. Nelegālā imigrācija un bezdarbs Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā rada jaunu profesiju – "valkātājs". Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns?" teikts filmas anotācijā.

Režisors un operators Ivars Zviedris saka: "Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem."

Viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, stāsta režisors. Viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos. Zviedris atgādina – katru gadu Latvija zaudē apmēram 12 000 cilvēku. Tā ir viena Latvijas mazpilsēta. Savukārt tukšums rada vietu nelegālam rūpalam, kuru sāk piekopt bez darba palikušie pierobežas iedzīvotāji. 

Filma pirmizrādi piedzīvos svētdien, 1. decembrī, pulksten 16:00 kinoteātrī "Splendid Palace", savukārt 9. decembrī notiks "Valkātāja" speciālais seanss, pēc kura skatītājiem būs iespēja satikties ar filmēšanas grupu.

2020. gada janvārī un februārī filma tiks izrādīta Latvijas reģionos un pierobežā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!