Foto: Topers Koms (Topper Komm)
 
Aktualitātes
05.03.2024

"Hanzas peronā" uzstāsies mūziķis Bens Frosts

Komentē
0

Kultūras telpā "Hanzas perons" 13. aprīlī ar koncertu viesosies austrāļu izcelsmes elektroniskās mūzikas mākslinieks un skaņas pētnieks Bens Frosts (Ben Frost) no Islandes.

Bens Frosts ir komponists un producents no Austrālijas, kurš jau ilgstoši par mājām sauc Reikjavīku Islandē. Viņa rokraksts kompozīcijā un skaņas dizainā vietējiem klausītājiem ir labi pazīstams. Lai arī dēvēta par minimālisma estētikā ieturētu instrumentālu eksperimentālo mūziku vai par pankroku ar blekmetāla iezīmēm, ķermeniskā koncertpieredze pēc mākslinieka iepriekšējām vizītēm Latvijā apmeklētājiem noteikti palikusi spilgā atmiņā. Pēc ieilgušas pauzes šajā formātā – pilnmetrāžas studijas albumu izdošanā – nupat klajā nācis ilgi gaidītais Frosta ieraksts "Scope Neglect".

"Frosts jau ilgstoši ir sliecies orķestrālas varenības virzienā, ik pa laikam to spēji pārraujot ar pancīgu elektrisko ģitāru, šķietami kļūdainiem elektronikas iestarpinājumiem, spokainu skaņas dizainu, ar pēkšņiem buršanās vai pašnopietnības auriem," jaunākā albuma recenziju iesāk laikraksts "The Guardian". Par "Arvo Pertu Trenta Reznora aranžējumā" Benu Frostu jūsmīgi nodēvēja kāds cits apskatnieks, recenzējot viņa 2007. gada albumu "Theory Of Machines". Septiņpadsmit gadu laikā caur vairākiem citiem albumiem, skaņas instalācijām un mūziku kinematogrāfam, skaisto, lielo briesmu klātesamības sajūta joprojām Frosta mūzikā ir. Un tāpēc viņu joprojām iespējams atpazīt jau ar pirmajām taktīm. Arī jaunākajam albumam sākoties ar skaņdarbu "Lamb Shift".

Iespējams, fizikalitāte, kas kļuvusi pazīstama autora mūzikā, vispārliecinošāk savulaik ienāca ar albumu "By The Throat", kas dienasgaismu ieraudzīja 2009. gadā un izraisīja pamatīgu viļņošanos mūzikas cienītāju, kritiķu un profesionāļu aprindās. Tas bija atrodams daudzu par mūziku rakstošo mediju gada kopsavilkumos līdzās citiem ievērības cienīgiem izdevumiem. Mūzika, kas bija kļuvusi fiziska gan ierakstā, gan sekojošajos koncertos, daudziem nudien "ķērās pie rīkles" ar savu brīžiem šausmas uzdzenošo tiešumu un klātesamību. Piemēram, albumā dzirdamas paša Frosta Islandes ziemeļos ierakstītas vilku gaudas.

"Šī mūzika ārpus rāmjiem, bez iešķirošanas iespējām, liekas barojamies no kādas nepazīstamas tumšās vielas [..] Tas, ko Frosts grib, lai dzirdam, bieži vien nav tas, ko viņš vēlas, lai mēs jūtam. "Scope Neglect" ir apzināta opozīcija noteikumiem. Divējāda apmulsināšanas un iznīcināšanas spēle. Mehānismi pārkonfigurēti un pārbūvēti. Senās enerģijas novirzītas un pārvirzītas. Mērogs izplests, nofiksēts un izšķīdis.

Atzīmējot izdevniecībā "Mute" klajā nākušo albumu, Bens Frosts dodas turnejā. Starp citām pieturvietām bez Rīgas mūziķa kalendārā ir arī koncerts Kijivā.

Biļetes uz Bena Frosta koncertu 13. aprīlī "Hanzas peronā" nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!