Kadrs no filmas "Attālas suņa rejas".
 
Aktualitātes
01.03.2022

Festivāls "Artdocfest/Riga" izziņo Ukrainai veltītu dokumentālo filmu programmu

Komentē
0

Šī gada 3. martā Rīgā sāksies 2. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga". Solidarizējoties ar kolēģiem Ukrainā un Ukrainas tautu, festivāla programmā papildus iepriekš plānotajiem seansiem iekļauta Ukrainai veltīta dokumentālā kino programma, kas vēsta par notikumiem kopš 2014. gada.

​​Ukrainai veltīto filmu programmā ietvertas 5 filmas. Režisores Irinas Cilikas filma "Zeme zila kā apelsīns" (2020) atspoguļo netālu no Donbasa kara līnijas dzīvojošas vientuļās mātes un viņas četru bērnu centienus saglabāt cilvēcību, uzņemot filmu par viņu dzīvi kara laikā. Filma pagājušā gada "Artdocfest/Riga" festivālā saņēma speciālbalvu un apbalvota daudzos starptautiskos festivālos. Režisora Romāna Bondarčuka filma "Ukrainas šerifi" (2016), ko kopproducējusi Latvijas filmu studija "VFS films" ir ieskats Ukrainas nesenajā vēsturē caur neliela dienvidu ciemata dzīvi. Programmā ietverta arī Ukrainā dzimušā režisora Vitālija Manska filma "Radinieki" (2016). Viņa ģimene joprojām dzīvo Ukrainā un Krievijas – Ukrainas konflikta rezultātā režisora ģimenes locekļiem bija jāizdara izvēle, kas dažus no viņiem padarīja par nesamierināmiem ienaidniekiem. Režisores Alises Kovaļenko filma "Alise kara zemē" (2015) ir ļoti personisks stāsts par režisores došanos uz Austrumukrainu kara sākumā un nokļūšanu frontes karstākajos punktos un separātistu gūstā. Savukārt, dāņu režisora Simona Lerenga Vilmonta filmas "Attālas suņu rejas" (2017) pieskaras kara un bērnu tēmai un vēsta par desmitgadīgā Oļega dzīvi Ukrainas austrumos, karadarbības zonā. 

"Artdocfest/Riga" abās konkursa programmās – "Baltijas fokuss" un "Artdocfest" ietverta arī Ukrainas un Latvijas kopražojuma filma "Šis lietus nekad nebeigsies" ("Starp diviem kariem"), kurā jauna ukraiņu režisore Alina Gorlova aizved skatītājus spēcīgā un vizuāli aizraujošā ceļojumā cauri nebeidzamam kara un miera ciklam.

"Mēs gaidījām Alinu Rīgā, filmas Latvijas pirmizrādē. Tā vietā viņa šobrīd ir Kijevā, pārdzīvojot Krievijas iebrukuma šausmas un pavadot naktis bumbu patvertnē. Aktīvo dokumentālā kino veidotāju loks ir salīdzinoši neliels, mēs visi esam savstarpēji labi pazīstami un tas, ko šobrīd piedzīvo mūsu draugi un kolēģi Ukrainā, ir prātam neaptverami un skar mūs ļoti personiski. Tādēļ pieņēmām lēmumu festivālā iekļaut spēcīgas, notikumus Ukrainā atspoguļojošas filmas, un ieņēmumus no to biļešu pārdošanas ziedot mūsu kolēģiem Ukrainā," par festivāla komandas pieņemto lēmumu stāsta festivāla producente Ieva Ūbele.

Festivāla seansi tradicionāli notiks festivāla mājās – kinoteātrī "Splendid Palace". Biļetes uz festivāla filmām var iegādāties kinoteātra "Splendid Palace" kasē vai internetā. Seansu norise tiks organizēta "zaļajā režīmā" (uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecinošu dokumentu). Pilna festivāla programma un detalizētāka informācija atrodama mājaslapā.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!