Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
01.03.2024

Festivālā "2Annas" aplūkos cilvēka prāta nebeidzamo konfliktu ar sevi

Komentē
0

28. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" – viens no nozīmīgākajiem šāda veida festivāliem Baltijā norisināsies no 5. līdz 11. aprīlim. Šogad festivāla galvenā tēma ir "Prāts", aplūkojot cilvēka prāta nebeidzamo konfliktu ar sevi, spējas un radošo potenciālu.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" savu daudzo pastāvēšanas gadu gaitā atspoguļo neatkarīgās Latvijas un īsmetrāžas kino vēsturi un piedāvā jaunāko īsmetrāžas kino piedāvājumu no vairāk kā 90 valstīm. Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīt aktuālo pasaules un Baltijas valstu kino. Festivāla veidotāji vēlas izglītot un iedvesmot cilvēkus būt klātesošiem kino pasaulē, jo tā ir kontrastaina un tai nav noteiktu robežu. Tāpat ik gadu festivāla programmā īpaša vieta atvēlēta kino industrijas pārstāvjiem. Festivāls ir nozīmīgs notikums kā vietējā, tā starptautiskā mērogā un ik gadu īsfilmu konkursā tiek iesniegti aptuveni 2000 filmu pieteikumi no kurām konkursa skatēs tiek demonstrētas aptuveni 60 filmas. 

Šī gada festivāla galvenā tēma – "Prāts"

Katru gadu festivālā tiek izvirzīta galvenā tēma, šogad tas ir "Prāts", kas raksturo cilvēka neierobežotās spējas radoši izpausties, vienlaicīgi risinot svarīgus konfliktus un atklājot jaunus apvāršņus savā apziņā. "Festivāla fokusa programmas tiks veltītas dažādām tēmām, kas saistītas ar cilvēka prātu, emocijām un radošajām izpausmēm. Filozofijas žurnāla "Tvērums" veidotā programma "P(l)ūstošais laiks" izzinās laika un telpas relativitāti un laika plūdumu kino. Programma "Psihedēliskais prāts" ielūkosies, kā filmu varoņu pasaules uztvere mainās dažādu psihedēlisko vielu ietekmē. Tāpat, arī "2Annas" pētīs vienu no cilvēka prāta visinteresantākajiem fenomeniem - humoru un tā nozīmi cilvēces eksistencē, par festivāla programmu saturu stāsta Laima Graždanoviča, "2Annas" programmu direktore. 

"Sadarbības programmas izveide ar Kijivas Starptautisko īsfilmu festivālu jau kļuvusi par tradīciju. Mums kā festivāla veidotājiem šī ir svarīga festivāla sadaļa, jo šīs programmas filmas iedziļinās to cilvēku emocionālajās ainavās, kuri ir spiesti bēgt no kara postījumiem. Sākt dzīvi no jauna pret paša gribu un spēt pielāgoties jaunai realitātei, saglabājot savas saknes nav vegls uzdevums. Kino palīdz šos stāstus izstāstīt un parādīt plašākai publikai."

Tīri kvīrs – kino mākslinieciskās izpausmes

Šogad pirmo reizi festivāla un Latvijas kino industrijas vēsturē tiks prezentēta jauna festivāla LGBTQ+ sadaļa "Tīri kvīrs". Festivāla laikā tiks rādītas 3 īsfilmu programmas, norisināsies diskusijas un neformālie pasākumi akcentējot kvīru kopienu. Nosaukums "Tīri kvīrs" atspoguļo gan programmas tematisko tvērienu, gan ironizē par kino iespējām palikt "tīrās kategorijās". Ar šo festivāla sadaļu vēlos izaicināt skatītājus atvērt savu prātu plašākam krāsu spektram kino pasaulē. Šīs sadaļas programma fokusējas uz LGBTQ+ kopienas un filmdaru stāstiem, pētot mākslinieciskas stratēģijas, kuras tiek izmantotas, lai norādītu uz atšķirīgo no pamatstraumes kino stāstiem, vai tieši otrādi – akcentētu līdzības un caur to uzsāktu kritisku dialogu", stāsta programmas "Tīri kvīrs" kurators Žulijens Nuhums Kulibali

Industrijas dienas – vai mākslīgais intelekts ietekmē radošumu?

Industrijas dienu programma "2ANNAS: Apziņas labirintos" šogad balstīta uz festivāla virstēmām – prāts, atmiņa un zemapziņa. "Programmas ietvaros tiks pētīts un diskutēts par mākslīgā intelekta (MI) potenciālu filmu veidošanā un ietekmi uz radošumu, tostarp dodot iespēju interesentiem ar MI palīdzību izveidot savu īsfilmas scenāriju. Diskutēsim arī par kino kolektīvo atmiņu, deviņdesmito gadu nostaļģiju un pētīsim valdzinošo zemapziņas elementu pasauli mūsdienu kinomākslā.  Visbeidzot, industrijas dienu ietvaros tiks īstenota arī īsfilmu kritiķu darbnīca, kurā trīs Baltijas valstu topošajiem kino kritiķiem būs iespēja nostiprināt savas iemaņas un vairot zināšanas pieredzējuša mentora vadībā," informē Industrijas dienu vadītāja Diāna Trope.

Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas katru gadu piedāvā skatītājiem oriģinālas, inovatīvas, izaicinošas, kā arī sociāli aktīvas īsfilmu un vidēja garuma filmu programmas.  Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar aktuālo Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Konkursa uzmanības centrā ir jaunas valodas, tēmu un izteiksmes līdzekļu meklējumi laikmetīgajā kino. Par 2024. gadu fokusa ciklu izvēlēts "Prāts" un  2025. gada – "Simbioze". 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!