Foto: Andrejs Strokins
 
Aktualitātes
14.08.2018

Pie lasītājiem nonāk žurnāla "Simtgade" trešais numurs latviešu un angļu valodā

Komentē
0
Saglabā

Interneta žurnāla "Satori" redakcija un biedrība "Ascendum" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades programmu lasītājiem piedāvā jau trešo no četriem žurnālu sērijas "Simtgade" numuriem. Šajā numurā var lasīt par latviešu svinēšanas tradīcijām un īpatnībām, Latvijas stārtapiem, klimata pārmaiņām, spilgtākajiem kultūras notikumiem u.c. Žurnāls latviešu un angļu valodā bez maksas pieejams kultūras un sabiedriskās iestādēs, skolās un bibliotēkās.

"Nolēmuši savas valsts simtgadi svinēt visu gadu, nevis tikai vienu dienu, mēs esam uzdāvinājuši sev lielisku iespēju – ieraudzīt valsts jēdzienā kaut ko vairāk par simbolu, kas ierakstīts kalendārā, karogā vai pasaules kartē," ievadslejā "Būt kopā ar savu valsti" raksta "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Žurnālā "Simtgade" 3/4 tāpat kā iepriekš būs atrodama aktuālā ceturkšņa notikumu kalendārs un gaidāmo spilgtāko kultūras notikumu TOP 10. Par nopietnām tēmām šoreiz rakstījuši politologs Ivars Ījabs, risinot jautājumu par pilsonisku sabiedrību Latvijā, un pētnieks Ksavjē Lands, apskatot klimata pārmaiņu problemātiku. Numura intervijās notiek sarunas ar Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu programmas vadītāju Aiju Tūnu par iniciatīvu "Latvijas skolas soma", kā arī ar pētnieku un filozofu Tomu Ķenci par dokumentālo filmu "Baltu ciltis" un Latvijas vēsturi. Par leģendāro Rolanda Kalniņa filmu "Četri balti krekli" uzrakstījusi teātra kritiķe Lauma Mellēna-Bartkeviča, bet zaļumbaļļu tradīcijas izpētījusi folkloriste Ieva Vītola. Dizaina domātāja Jeļena Solovjova apraksta Latvijas stārtapus simtgades garumā, bet literāts Aivars Madris atradis 100 gadus vecu avīzes rakstu par denaturētā spirta kaitīgumu un izpētījis nacionālās dzeršanas īpatnības. No svaigākās daiļliteratūra šoreiz piedāvāts Henrika Eliasa Zēgnera dzejolis un Ulda Rudaka feļetons "Labākā valsts pasaulē". Mākslas sadaļa priecēs ar Māra Bišofa zīmējumu ciklu "Dziesmu un deju svētki".

Par sadarbības projektu stāsta biedrības "Ascendum" valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce: "Mums ir liels prieks un lepnums izdot jau trešo Latvijas valsts simtgadei veltītās sērijas izdevumu, kas ir ne tikai saturisks, bet arī vizuāls baudījums. Mēs priecājamies par iespēju atstāt nākamajām paaudzēm atmiņas par Latvijas simtgadi kā robežu, no kuras Latvija aizvien vairāk tiecas nobriedušas demokrātijas virzienā."

Žurnālu "Simtgade" sagatavo interneta žurnāla "Satori" redakcija un izdod biedrība "Ascendum" ar Latvijas valsts Simtgades programmas līdzfinansējumu.  Dizainu veidojis mākslinieks Kārlis Dovnorovičs "You Made My Day", fotogrāfijas piedāvā Ģirts Raģelis, Vika Eksta, ilustrācijas zīmējuši Mārtiņš Zutis, Agnese Tauriņa.

Žurnāls bez maksas latviešu un arī angļu valodā būs pieejams Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā), kultūras un sabiedriskās iestādēs, skolās. Žurnālu saņems un tas būs pieejams ikvienā Latvijas bibliotēkā. To iespējams arī lejuplādēt digitālā formātā šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!