Aktualitātes
16.08.2022

Dzejnieks Kirils Ēcis atklāj performanču sēriju "Balsis mūsu galvās"

Komentē
0

No 16. līdz 27. augustam telpā TUR (Tallinas ielā 10, Rīgā) būs iespējams vērot un piedalīties Kirila Ēča performanču sērijā "Balsis mūsu galvās”, kas pēta iekšējā dialoga, pašcenzūras un intuīcijas attiecības.

Mākslinieks Kirils Ēcis komentē: "Iekšējais monologs ir pastāvīgs iedzīvotājs ikkatra galvā. Tomēr apzīmējums "monologs” šķiet neprecīzs brīžos, kad balss sāk pati sevi apšaubīt. Ir grūti strīdēties ar savu galvu, jo galva ir viena, bet strīdēšanās parasti notiek starp diviem dažādiem. Un nav jau obligāti jāstrīdas, var arī vienkārši sarunāties un tā, vienkārši sarunājoties, balss, kas tikko bijusi viena un blīva, lēnām izretojas, sadaloties vairākās dažādās balsīs. Balsīs, kurām katrai ir sava izteka un virzība.”

Kirils Ēcis darbojas dažādās mākslas disciplīnās. Kopš 2016. gada tapušas vairākas dzejas publikācijas un raksti gan digitālā, gan drukātā formātā. 2019. gadā bijis dramaturģiskā materiāla līdzautors režisores Kristas Burānes izrādei "Netikumīgie”. Izrāde saņēmusi "Spēlmaņu nakts” balvas par labāko orģināldramaturģiju un labāko izrādi pusaudžiem. Viņš ir mūzikas grupas "Alejas” dalībnieks, dziesmu vārdu autors un izpildītājs. Ar aktieri un režisoru Artūru Čukuru starptautiskajam Jaunā teātra festivālam "Homo Novus” veidojis izrādi "Iztiku bez tevis pirms mūsu  tikšanās, iztikšu bez tevis arī turpmāk”. Šobrīd Kirils Ēcis studē Vīnē.

Izstāžu cikls "Saaugšana/Saudzējot” radīts ar nolūku izcelt savstarpējo attiecību nozīmi mākslas radīšanas procesā un vienot vizuālo mākslu ar citām kultūras formām — dzeju, mūziku, performanci. Projekta ietvaros dažādu mākslas disciplīnu pārstāvji izstrādā jaunus mākslas darbus, kā arī veido notikumus, aicinot skatītājus piedalīties sarunās, koncertos, darbnīcās, performancēs, lasījumos un rituālās ceremonijās. Kopā ir plānoti pieci cikla posmi, kurus veidos atzīti un novērtēti mākslinieki: Reinis Bērziņš un Kate Krolle, Marija Luīze Meļķe, Edvards Shautens, Kirils Ēcis, Linda Boļšakova un Jeroen Kortekaas. Cikls norisināsies bez pārtraukuma no jūlija līdz septembrim, vienam māksliniekam pakāpeniski nomainot nākamo.

Pieredze paredzēta vienam apmeklētājam vienlaikus, tās ilgums 15-20 minūtes. Pirms apmeklējuma jāpiesakās uz konkrētu laiku, to iespējams izdarīt šajā saitē.

Izstāžu telpa TUR ir atvērta no trešdienas līdz sestdienai no plkst. 17.00 līdz 21.00 Tallinas ielā 10, Rīgā. Notikumu aktualitātēm iespējams sekot līdzi IG kontā, kā arī FB lapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!