Notikums
28
Sept
12:00

Voldemāra Johansona izstāde "Vētra neredz krāsu"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 29. septembrim ISSP galerijā skatāma Voldemāra Johansona izstāde "Vētra neredz krāsu".

Mākslinieka un komponista Voldemāra Johansona jaunākās personālizstādes "Vētra neredz krāsu" sākumpunkts meklējams autora ekspedīcijās uz Ziemeļu puslodes arktiskajiem apgabaliem – Norvēģijas ziemeļiem, Fēru salām un Svalbāras arhipelāgu. Šīs ekosistēmas atrodas uz strauju pārmaiņu ceļa, un pat piesardzīgākās prognozes liecina, ka jau pārredzamā nākotnē vasarās gaidāma Ziemeļpola ledus kārtas pilnīga izkušana. Izstādē Johansons izzina veidus, kā raudzīties uz šo klimata pārmaiņu skarto planētas daļu no skatupunkta, kur fiziskās vides un ainavas vērošanas pieredze jau daļēji pārcelta uz virtuālās realitātes tehnoloģiju sfēru. Vienā no izstādes darbiem – "Prombūtne" – tiek vērota un dokumentēta šībrīža arktiskās ainavas vizualitāte, savukārt tēlniecības objekts "Kušana" iedzīvina ledāju ūdenskritumu ar autonomas enerģijas avotu tehnoloģijas palīdzību. Izstāde aicinās skatītāju sajust cilvēces un neskartas dabas attiecības, apjaust arktisko elpu, skaņu un varenību.

Voldemārs Johansons (1980) ir komponists un mākslinieks, kurš radošajā praksē apvieno interesi par vizualitāti, skaņu un zinātni. Viņa instalācijas un skaņdarbi balstās datos, kas tapuši ar zinātnisku pieeju analizējot vides fenomenus. Johansons studējis elektroniskās mūzikas kompozīciju Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā. Viņa darbi izstādīti daudzviet pasaulē, tostarp Venēcijas Arhitektūras biennālē, mākslas projektā ArtGENDA (Hamburga), Rūras triennālē (Bohuma), mākslas centrā BOZAR (Brisele), festivālos TodaysArt (Hāga), Skaņu mežs (Rīga), Unsound (Krakova), studijā STEIM (Amsterdama), Vroclavas mediju mākslas biennālē, Ars Electronica Center (Linca) un citviet.

Kuratore: Iveta Gabaliņa.

Darba laiks: Sv., P. slēgts, O. 12.00 - 18.00, T. 12.00 - 20.00, C., Pt., S. 12.00 - 18.00.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!