Vineta Kaulača, "Krustpunkts", 2020, audekls/eļļa, 250x180cm
 
Notikums
30
Nov
12:00

Vinetas Kaulačas gleznu izstāde "Uzgaidāmā telpa"

Komentē
0
Atgādināt

No 19. novembra līdz 31. decembrim galerijā "Māksla XO" skatāma mākslinieces Vinetas Kaulačas gleznu izstāde "Uzgaidāmā telpa".

Vineta Kaulača: "Attiecības ar telpu ir izmainītas pēkšņi. Tā retinātā laika sajūta, ko piedzīvojām pavasarī, ir izmainījusi arī telpiskās attiecības. Tukšas pilsētas, ielas, stacijas, lidostas, muzeji, teātri vairs nav kādas apzināti virzītas iztēles rezultāts, bet gan jaunā realitāte. Sākotnēji neticamu attēlu plūsma, kas pārpludināja publisko mediju telpu, ir apliecinājusi, ka tukšās telpas ir sava laika zīme."

Veidojot šo izstādi, V. Kaulača turpina strādāt pie tēmu loka, kas uzlūko telpu, telpiskās attiecības un laiku kā dimensijas, kuras ieraugāmas pateicoties izmaiņām, uztveres fokusa pārvietojumam un distancei. 

"Manas darbības uzmanības lokā ir telpiskas struktūras, kuru uztveres kāpinājums panākts to atveidojot attīrītu no liekā. Telpa, kas apstādina laiku vai gluži otrādi skrien tam pa priekšu, aizraujot līdzi skatienu perspektīvas bezgalībā. Telpa, kura veido sava laika atmiņu. Jaunākie darbi reflektē par šajā gadā iegūto, iepriekš nepiedzīvoto laika pieredzi," stāsta V. Kaulača.

"Vinetas Kaulačas izstāde „Uzgaidāmā telpa" ne tikai atspoguļo jaunās laika un telpas attiecības un stāvokļus, bet rāda arī jaunu sākumpunktu – pašpietiekamu un brīvu no tā radītāja. Jaunākās gleznas ir neatkarīgas no to priekštečiem un nav arī to turpinājums. Tās atklāj jaunu izlaušanos Vinetas Kaulačas glezniecībā", galerijas "Māksla XO" dibinātāja un mākslas zinātniece Ilze Žeivate.

Izstādē eksponēti jauni, šajā gadā tapušus darbi, kuri reflektē par šajā laikā iegūto jauno pieredzi, kā arī darbus, kuri sākotnēji neplānotā veidā ietver informāciju par jauno realitāti. Izstāde būs skatāma līdz 31. decembrim.

Par Vinetu Kaulaču

Vineta Kaulača ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2002). Studējusi Berlīnes Mākslas Universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā (1999-2000, Vācija) un Humbolta Valsts universitātes Foto un Glezniecības nodaļās (1995-1996, Kalifornija, ASV). Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Piedalījusies vairāk nekā 80 grupas izstādēs un sarīkojusi 27 personālizstādes Latvijā un ārpus tās.

Vinetas Kaulačas nozīmīgākās pēdējo gadu izstādes: Forces, ArtNumber23 galerija, Londona, Lielbritānija(2020); Sapņi ir telpas, Kunstraum der Ringstrassen Galerien, Vīne, Austrija (2019); Pārvietojumi / Starp atmiņu un iztēli, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Daugavpils, Mākslas Stacija Dubulti, Jūrmala, Latvija (2019); Art Project of Global Affairs of Art, Lichtraum galerija, Vīne, Austrija (2018); 100 Latvijas mākslā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Daugavpils, Latvija (2018); personālizstāde Pārklājumi, Māksla XO galerija, Rīga, Latvija (2018); personālizstāde Kaleidoskops, Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāvniecība ES, Brisele, Beļģija (2017); Women Power, Meison galerija, Ņujorka, ASV (2017); Arte Laguna Prize finālistu izstāde, Nappe Arsenāle, Venēcija (2017); Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā, izstāžu zāle Arsenāls, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga, Latvija (2017).

Vinetas Kaulačas darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās: Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs (Rīga, Latvija), Art in Embassies. ASV vēstniecība (Rīgā, Latvija), Federculture (Roma, Itālija), Eiropas Parlamenta kolekcija (Brisele, Beļģija), Imago Mundi, Lučiano Benetona kolekcija (Itālija), SEB bankas kolekcija (Rīga, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga, Latvija), DNB Nord bankas kolekcija (Rīga, Latvija). Gleznotāja dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā.

Darba laiks: pirmdiena-sestdiena 12:00-18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!