Publicitātes attēls.
 
Notikums
03
Oct
12:00

Vikas Ekstas personālizstāde "Satikšanās"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 3. novembrim galerijā "Alma" skatāma Vikas Ekstas personālizstāde "Satikšanās".

Dodoties dzemdēt savu pirmo bērnu, meitu Almu, māksliniece uz slimnīcu paņēma arī kameru un statīvu. Uzņemtie pašportreti un video kļuva par izstādes "Satikšanās" izejmateriālu, jo šis darbs ir mākslinieces mēģinājums izprast un atcerēties dzemdību pieredzi. Video kadru sekvences nosedz galerijas stiklotos logus, tūkstošos kadru attēlojot vienu no sievietes mainošākajām dzīves pieredzēm. Uz galerijas sienām redzamas ierāmētas fotogrāfijas – autores pašportreti.

"Tas notika 2022. gada vasaras noslēgumā. Gatavojoties izgāju elpas kursus, izlasīju kaudzi rakstu, pievienojos vairākām grūtnieču čata grupām un, protams, centos pēc iespējas veselīgāk dzīvot. Noskaņoju sevi dabiskām dzemdībām stacionārā, neizmantojot anestēziju. Pēdējās grūtniecības nedēļās paliku lēna un smagnēja, nevarēju sagaidīt, kad tad beidzot sāksies. (...) Decembra vidū saņēmos pirmo reizi ieskatīties ierakstītajā materiālā un pamazām sāku to pētīt cerībā, labāk izprast piedzīvoto."

Vika Eksta (1987) ir latviešu māksliniece, kura savos darbos izmanto fotogrāfiju, kustīgo attēlu, performanci un audiovizuālos arhīvus, apvienojot dokumentālus un fiktīvus vēstījumus. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI foto skola Madridē, ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vika ir "ADC Young Guns", "FK Portfolio" un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja, nominēta Purvīša balvai. Vikas darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja un privātās kolekcijās Eiropā un ASV.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai plkst 12:00-18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!