Publicitātes attēls.
 
Notikums
20
May
02:51

Viesizrāde no Artūra Areimas teātra "Par labāku pasauli"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 3. aprīlī plkst. 18.00 Ģertrūdes ielas teātrī skatāma viesizrāde no Artūra Areimas teātra "Par labāku pasauli".

Rolanda Šimmelfenniga lugas "Par labāku pasauli" darbība risinās džungļos, nebeidzama nākotnes kara apstākļos. Kara cēloņi ir nesaprotami, un tā dalībnieki nezina, par ko viņi cīnās: tā ir distopiska stagnācija, kurā cilvēki arvien pieaugošā gaisa un tīra ūdens trūkuma apstākļos piedzīvo psiholoģisku identitātes krīzi. Izrādes galvenā tēma ir cilvēka identitātes krīze militāro konfliktu un vides problēmu kontekstā. Saskaņā ar Austrālijas Starptautiskā ekonomikas un miera institūta datiem tikai 11 valstis pasaulē pašlaik nav iesaistītas nevienā politiskā konfliktā, lai gan šis gadsimts tiek raksturots kā viens no miermīlīgākajiem cilvēces vēsturē.

Neraugoties uz kara nodarīto globālo kaitējumu, kara nepieciešamība sabiedrībai tiek pasniegta rafinētā, maskētā veidā, un tiek atrasti dažādi iemesli, lai to attaisnotu: kari tiek pasniegti kā neizbēgams pašaizsardzības akts, kā vēlme saglabāt teritoriju. Režisors Artūras Areima izrādē attīsta ideju, ka cilvēkam jāmeklē dziļāka saikne ar dabu, jāskatās uz to nevis no iznīcināšanas, bet no saglabāšanas perspektīvas, jāuztver sevi kā tās daļu, nevis noteiktas teritorijas īpašnieku. Viena no lugas pavadošajām tēmām ir psiholoģiskais kaitējums, ko karš nodara tajā iesaistītajiem karavīriem: izrādes varoņi nonāk ekstrēmos, traumatiskos, sapnim līdzīgos psiholoģiskos stāvokļos, kas liek apšaubīt savu identitāti, savas rīcības pamatotību un tās radīto pasauli. "Par labāku pasauli" ir fantastisks stāsts, kas aicina skatītāju paraudzīties uz cilvēces mūsdienu sociālo un psiholoģisko realitāti un saskarties ar cilvēka bezatbildības iespējamām sekām.

Izrāde saņēmusi 2020. gada Lietuvas augstākā teātra balvas "Skatuves zelta krusts" nomināciju kategorijā "Labākā videogrāfija".

Biļetes nopērkamas "Git.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!