Lote Vilma Vītiņa. Publicitātes attēls
 
Notikums
28
Okt
05:08

Vides instalācija ''Imanta mostas''

Komentē
0
Atgādināt

No 14. līdz 16. augustam Rīgas Kultūras un atpūtas centra ''Imanta" brīvdabas teritorijā būs apskatāma Lotes Vilmas Vītiņas vides instalācija ''Imanta mostas".

Mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas veidoto instalāciju iedvesmojušas liecības par latviešu tautas varoni Imantu, kura vārdamāsa ir arī apkaime. Vadonis Imanta pirmoreiz parādās Livonijas Indriķa hronikā.  1802. gadā Garlībs Merķelis teikā ''Vanems Imanta" tēlo viņu kā letgaļu virsaiti, kas reizē var būt gan tautas vadonis, gan vispieticīgākais tās vidū.  1874. gadā Andrejs Pumpurs rada dzejoli ″Imanta" kurā varonis ''nevaid miris", bet gan dus apburts zem zilā kalna – kad sāksies ''gaismas laiks", varonis modīsies. Lote Vilma Vītiņa radījusi mūsdienīgu stāstu – komiksu par supervaroni Imantu, kurš ir pamodies no ilgā miega zem zilā kalna un devies uz Rīgu, kur tas iepazītas ar pilsētnieku dzīvi un veic ikdienas varoņdarbus.

Vītiņa radīs lielformāta komiksu kultūras centra logos, un kopā ar tēlniecēm Laimu Daberti un Elzu Dobičinu veidos objektus trīs dimensijās.  Stāstu par varoni 21. gadsimtā velk paralēles ar apkaimes ''pamošanos" – reizēm par ''guļamrajoniem" sauktās apkaimes šķiet kā aizmigušas, taču dažādas iniciatīvas un notikumi tās pamodina.

Lote Vilma Vītiņa ir jaunā māksliniece, kas jau paspējusi sevi pierādīt kā talantīgu ilustratori. Vītiņas debijas grāmata ''Dzejnieks un smarža" (Aminori, 2019) tikko saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka par labākajām ilustrācijām, savukārt pavasarī – grāmatu mākslas konkursa ''Zelta ābele" gada balvu kategorijā ''Dzeja bērniem un jauniešiem".

Vides instalācija ''Imanta mostas" tiks atvērta  Rīgas svētu ietvaros 14. augustā plkst. 18.00 un būs apskatāma jebkurā laikā līdz 16. augusta plkst. 22.00 Kultūras un atpūtas centra ''Imanta" brīvdabas teritorijā. Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!