Notikums
15
Apr
19:00

Videoekskursija izstādē "Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 15. aprīlī, plkst. 19:00 tiešsaistē pirmizrādi piedzīvos videoekskursija izstādē "Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi".

Izstāde "Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi" bija skatāma no 2020. gada 14. novembra līdz decembra vidum Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstāde aktualizēja atšķirīgu māksla vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā.

Atsaucoties uz lielo interesi, kā arī, lai sniegtu iespēju izzināt izstādi tiem, kam neizdevās to redzēt klātienē, rīkotāji sagatavojuši kuratores Andras Silapēteres video ekskursiju, kas iepazīstina ar izstādē izvērstajiem stāstiem. Ekskursijas pirmizrāde 15.04.2021 pl. 19:00.

Izstāde "Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi" ir kolektīvās pētniecības projekts, kas apvieno desmit pētniekus un māksliniekus, ar mērķi apzināt veidus kā un ko varam mācīties, ja apvienojam zināšanas, prasmes un iemaņas, tādā veidā vēršot uzmanību līdztiesības un solidaritātes jautājumiem vēsturiskā un šodienas perspektīvā. Izstādes kodols ir mākslinieces Rita Einberga (1921–1979), Laima Eglīte (1945), Maija Eliase (1924–1991), Mudīte Gaiševska (1935), Ruta Kreica (1946), Rasa Kalniņa-Grīnberga (1936) un Olga Neimane-Kateņeva (1908–2001). Katra pārstāv atšķirīgas mākslinieciskās stratēģijas, kas saistītas gan ar alternatīvo kultūru un centieniem dažādot mākslas valodu, gan oficiālās mākslas scēnas radošo interešu diapazonu. Savukārt, domājot par feminisma un dzimtes aspektiem šodienas kontekstā, izstādei jaundarbus veidojušas Anni Puolakka (FI) un Marta Trektere, Evita Goze, Rasa Jansone, Liliana Zeic (PL).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!