Publicitātes attēls.
 
Notikums
30
Sep
19:00

Vēstuļu lasījums "Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 30. septembrī plkst. 19:00 Rīgas cirkā notiks vēstuļu lasījums "Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis".

Vēstuļu lasījumu "Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis" iedvesmojušas latviešu rakstnieces, prozaiķes, esejistes, publicistes, tulkotājas un atdzejotājas Regīnas Ezeras sešdesmito gadu vidū rakstītās mīlestības vēstules. 2003. gadā autores meita Aija Vālodze tās apkopojusi apgāda "Priedaines" izdotā krājumā, kura nosaukumā izmantots fragments no Basjo Macuo haikas.

Vīrietis, kuram septiņu gadu garumā Ezera veltījusi šīs nenosūtītās vēstules un kura vārdu krājuma lasītājs tā arī neuzzina, vēstuļu sarakstīšanas laikā bijis ģimenes cilvēks, arī pati Ezera bija precējusies trīs bērnu māte, turklāt viņi abi bija sabiedrībā pazīstamas personas. Rezultātā 25 vēstuļu garumā, atkal un atkal apsolīdama vairs nerakstīt, tomēr nemitīgi laužot sev pašai doto zvērestu, Ezera izmisīgi un patiesi atklāj stāstu par nelaimīgu mīlestību un neaizsniedzamu sapni, kuram tā arī nav lemts īstenoties.

"Tomēr mūsu izrādē neizskan neviena pati Regīnas Ezeras rakstīta rindiņa," saka izrādes veidotāji.

Tā vietā izrādes tekstu veido fragmenti no 236 šī brīža Latvijas iedzīvotāju rakstītām vēstulēm, kurās dažnedažādi sabiedrībā pazīstami un nepazīstami cilvēki dalās savās anonīmajās pārdomās, pārdzīvojumos un pieredzēs, kas saistītas ar mīlestības radošo un postošo spēku.

Vēstuļu lasījuma pirmizrāde notika Cēsīs, mākslas telpā "MALA", taču tagad Ance Strazda un Klāvs Mellis aicina uz tikšanos Rīgā, lai rimti saviesīgā gaisotnē kopīgi izlasītu šīs vēstules, noklausītos dažus skumjus valšus, apēstu kādu Serenādi un iedzertu krūzīti nātru tējas.

Ceļā saslimu.
Pār izdegušiem laukiem
Skrien mans sapnis.
/Macuo Basjo/

Biļetes nopērkamas "Bilesuparadize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!