Kadrs no filmas.
 
Notikums
20
May
02:47

Toma Harjo filma "Zinātniskās padomes sēde"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 29. februārī plkst. 19.30 kinoteātri "Splendid Palace" skatāma Toma Harjo filma "Zinātniskās padomes sēde".

1950. gadu nogale, zinātniskās padomes sēdē satiekas mediķi, mākslinieki un padomju funkcionāri, lai kopīgi gatavotu atvēršanai jaunu muzeju. Diskusijas un strīdi svārstās mērogā starp ekspozīcijas ideoloģiju un grīdceliņu sagādāšanas grūtībām. Muzeja aizsācējs mirst, atklājas neizdarbības, muzeja atklāšanu turpina atlikt un iezogas izmisums. Jautājums par to, kas ir svarīgi, nodarbina daudzus, bet nav skaidrs, kurš zina labāk.

Muzeja dibināšanas laika sanāksmju protokoli tiek vēlreiz atvērti 2023. gadā, tos izspēlē un apspriež muzeju direktori un aktieri. Ko nozīmēja atvērt jaunu muzeju padomju okupācijas pirmajās desmitgadēs? Ko nozīmē ar toreiz izveidoto muzeju sadzīvot tagad? Kas notiek ar ieceri, kas no personiskas kļūst par valstisku?

Filmas scenārija pamatā ir Medicīnas vēstures muzeja 1958.–1974. gada sēžu protokolu fragmenti. Pasākuma laikā paredzēta tikšanās ar filmas veidotājiem.


Dalība pasākumā bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!