Notikums
19
Febr
16:00

Ekskursija tekstgrupas "Orbīta" izstādē "2020: mūžības perspektīva"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 19. februārī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks ekskursija tekstgrupas "Orbīta" izstādē "2020: mūžības perspektīva". Iepriekš pieteikties nav nepieciešams, dalība bez maksas.

Izstādi, kas veltīta bibliotēkas pamatuzdevumiem – krājuma veidošanai un saglabāšanai – veidojusi LNB sadarbībā ar tekstgrupu "Orbīta".

Bibliotēkas krājums ir augošs organisms, kurš tiek sistematizēts, aprakstīts un rūpīgi uzglabāts. Krājuma veidošanas sistēma ietekmē ne tikai informācijas pieejamību šobrīd, bet veido arī nākotnes lasītāju un pētnieku priekšstatus par mūsdienām.

Apvienība "Orbīta" apgrieztā veidā izmanto tādus krājumam bīstamus faktorus kā mitrums, pelējums, mehāniskais nodilums, gaisma un mūsdienu atmiņas nesēju sairšanas procesi, lai eksperimentāli novecinātu priekšmetus no 2020. gada. Kā tiks saglabāts dzejnieka manuskripts digitālajā laikmetā, un kas veido 21. gadsimta grafikas un sīkiespieddarbu kolekcijas? Kas no mūsdienās radītā izturēs laika pārbaudi un būs aktuāls ilgtermiņā, bet kas kļūs novecojis vai nesvarīgs? Uz šiem jautājumiem atbilžu vēl nav, tomēr tie var būt pamats saistošam dialogam.

Izstādes nosaukums aizgūts no Stenlija Kubrika (Stanley Kubrick) 1968. gada filmas "2001: Kosmosa odiseja" ("2001: A Space Odyssey"). Tā aptver plaša diapazona spekulāciju par nākotni, turpretī izstāde – neparastu interpretāciju par mūsdienu kultūrtelpas saglabāšanu un bibliotēkas sarežģīto uzdevumu krājumu glabāt mūžīgi. Izstādē būtiska nozīme telpas dizainam un mākslinieciskajiem risinājumiem, kurus veido LNB Izstāžu centra kuratore Anete Krūmiņa, dizainere Una Grants un krājuma saglabāšanas speciāliste Sintija Saldābola sadarbībā ar tekstgrupu "Orbīta".

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!