Notikums
20
Febr
19:00

"Tas, ko tu nedrīksti nezināt XV": filma "Marķīze O"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 20. februārī, plkst. 19:00 kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XV: Varas spēles" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Ērika Romēra 1976. gada filma "Marķīze fon O…". Lektors: 18. gadsimta pētnieks Deniss Hanovs

Marķīze, atraitne ar diviem bērniem, dzīvo pilī pie saviem dižciltīgajiem vecākiem. Kādā brīdī viņa saprot, ka gaida bērnu. Kas ir bērna tēvs, nav zināms nevienam, ieskaitot pašu marķīzi, tomēr neviens viņai netic. Filmas notikumi liek neticībā ieplest acis, jūtot līdzi pārpasaulīgi šķīstajai sievietei, bet vienlaikus rosina domāt par to, kā tiek īstenota kontrole pār cilvēka ķermeni. Tas viss norisinās vidē, kas ir ne tikai ārkārtīgi skaista, bet arī apzināti izsauc asociācijas ar reliģiskajiem simboliem.

Ēriks Romērs bija viens no franču jaunā viļņa ilggadīgajiem režisoriem, kura darbi visu viņa karjeras laiku saglabāja stilistisku vienotību un autora rokrakstu.

"Marķīze fon O..." 1976. gadā saņēma Kannu kinofestivāla žūrijas "Grand Prix".

"Tas, ko tu nedrīksti nezināt XV" sešos seansos ar sešām filmām un sešu lektoru palīdzību apskata dažāda veida varas spēles. Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!