Publicitātes attēls.
 
Notikums
02
Dec
12:00

Somu mākslinieka Marko Timlina izstāde "Biti un baiti"

Komentē
0
Atgādināt

No 1. decembra līdz 2024. gada 3. februārim "RIXC galerijā" būs skatāma somu mākslinieka Marko Timlina (Marko Timlin) izstāde "Biti un baiti". 

"Biti un baiti" ir kinētiska skaņas instalācija, kas sastāv no 104 pārstrādātām disketēm. Apvienojot novecojušās 20. gadsimta 80. un 90. gadu tehnoloģijas ar 21. gadsimta tehnoloģiskajiem līdzekļiem un estētiku, rodas pilnīgi jauni skaņas visumi.

"Biti un baiti" apvieno ikdienišķo, mehānisko, bet arī salauzto un izmesto, proti, mašīnu lūžņus ar ļoti sarežģītu datora vadību, ievadot klausītājus nezināmā skaņu pasaulē. Instalācija atgādina dzīvu organismu, kas dzied 104 dažādās mašīnu balsīs, aicinot apmeklētājus iegremdēties sarežģītās telpiskajās skaņas parādībās, kas plūst ap klausītāju.

Marko Timlins rada mākslas darbus, kas savieno zinātni ar mākslu, tehnoloģijas ar dabu un pagātni ar tagadni. Viņa mākslinieciskā darbība koncentrējas uz kinētisko skaņas instalāciju un performanču izstrādi ar pašdarinātām skaņas mašīnām. Viņa pieeja ir daļa no plašākas perspektīvas par mierīgu līdzāspastāvēšanu starp cilvēkiem un mašīnām. Ar saviem mākslinieciskajiem izgudrojumiem viņš pierāda, ka abi var sadarboties, lai radītu pieredzi, kas tos pārsniedz. Nesen izdotajā antoloģijā, kas aptver Somijas mediju mākslas pēdējo gadsimtu ("Suomalaisen mediataiteen ensimmäinen vuosisata"), Timlins ir minēts kā izgudrotāja ģēnija Erki Kureniemi (Erkki Kurenniemi) pēctecis.

Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma no trešdienas līdz sestdienai 12:00–18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!