Notikums
24
Nov
20:00

"Soap&Skin" koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 24. novembrī, plkst 20:00 Ventspilī, koncertzālē "Latvija", ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies austriešu mūziķe Anja Plašga (Anja Plaschg) jeb "Soap&Skin".

Pēc ilgāka pārtraukuma pagājušajā gadā klajā nāca "Soap&Skin" jaunākais, trešais albums "From Gas to Solid/you are my friend". Māksliniece atpazīstamību sāka gūt jau sešpadsmit gadu vecumā, un to veicināja arī otrais studijas albums "Narrow" (2012), pēc kura iznākšanas Plašga izlēma doties radošajā pauzē un atpūsties no publikas un mediju uzmanības.

"Mana mūzika ir pavisam personīga, tā atspoguļo manis pašas dzīvi un ikdienu. Vienmēr esmu zinājusi, ka neesmu no tiem, kas ik gadu izdod pa jaunam ierakstam. Man nepieciešams laiks, lai es augtu pati un nesteidzīgi krātu materiālu jaunai mūzikai. Nespēju pierast pie panākumu sekām, ir neiespējami būt tām gatavai garīgi," par savu "pazušanu" kādā intervijā stāstījusi pati A. Plašga.

Dzimusi un bērnību pavadījusi netālu no Gnāsas ciemata, kur viņas vecākiem joprojām pieder lauku saimniecība, Anja Plašga sešu gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli. Viņas muzikālo gaumi spēcīgi ietekmēja dziedātājas Bjorkas (Björk) ieraksts "Debut". 14 gadu vecumā, laikā, kad Plašga bija pievērsusies arī vijoļspēles apguvei, tapa viņas pirmā dziesma "Cynthia", kas atrodama arī mūziķes debijas albumā "Lovetune for Vacuum" (2009. g.). Grācā un Vīnē A. Plašga paralēli muzicēšanai studējusi arī grafisko dizainu un vizuālo mākslu, taču līdz ar īsspēlējošās debijas plates klajā nākšanu mūzika ieņēma svarīgāko vietu viņas dzīvē.

Astoņpadsmit gadu vecumā daudzu par austriešu "wunderkind" nodēvētā māksliniece piedalījusies arī teātra izrādē "Nico – Ledus sfinksa", tēlojot pazīstamo vācu dziedātāju un izpildot viņas dziesmas. Tāpat viņa iesaistījusies vairākos ar kino saistītos projektos – piemēram, sacerot tituldziesmu jaunajam vācu "Netflix" demonstrētajam seriālam "Dark". Sadarbojusies arī ar citiem mūziķiem – dzirdama vairākos vācu mūziķa Sašas Ringa (Sascha Ring) jeb "Apparat" albumos, kopā ar Annu Kalvi (Anna Calvi), ansambli "s t a r g a z e" un Letīciju Sadjē (Laeticia Sadier) muzicējusi Deivida Bovija (David Bowie) albumam "Blackstar" veltītajā programmā u. c.

"Jaunākais albums, ar kuru "Soap&Skin" ir atgriezusies pie klausītājiem un uz skatuves kļuvusi spēcīgāka un pārliecinošāka nekā jebkad iepriekš, ir ikdienas kontrastu metafora, sava veida dziļi personīga grēksūdze un attieksmes paudums. "Gāze" simbolizē to, kas ir visaptverošs, bet neredzams, neapzināts, zudis, aizmirsts, vēl nedzimis. "Cietviela", "pamatīgums" aizstāv visu redzamo, dzirdamo, uztveramo un apzināto, to, kam ir sekas," raksta koncerta rīkotāji.

"Man bija jātiek vaļā no tā, ko likās, ka mīlu, ko man vajag. Tas nozīmēja izvilkt no zemapziņas arī neiedomājami sāpīgo – pāriet no ēteriskā uz konkrēto, "from gas to solid"," par albuma tapšanu un tajā ietverto vēstījumu stāsta "Soap&Skin".

Biļetes uz "Soap&Skin" koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!