Notikums
23
Febr
00:00

Simfoniju cikls "Tuvāk": Mocarta 40. simfonija

Komentē
0
Atgādināt

Tiešsaistē skatāms Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu un sarunu cikla "Tuvāk" ieraksts ar Mocarta 40. simfonijas izpildījumu, kā arī sarunām ar diriģentu un viesiem pirms un pēc koncerta.

Ieraksts tapis Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars" 2021. gada 29. janvārī.  Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu būs iespējams skatīties 30 dienas neierobežotu reižu skaitu.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizsācis jaunu koncertu ciklu Simfonija "Tuvāk", kas klausītājus iepazīstina ar skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Cikla aprakstā teikts: "Simfonija ir viena no koncentrētākajām, ietilpīgākajām un skaistākajām cilvēces vēstījuma formām. Debesu kārtība, laikmeta gars, sabiedrības virzība un vienlaikus dziļi personiskas atklāsmes brīnumainā veidā manifestējas šedevros, kas pārdzīvojuši savu laiku un kļuvuši par pasaules kultūras mantojuma daļu.

Mainās paaudzes, un simfonija, ko Eiropas sabiedrība pazina un mīlēja jau vairāk nekā divsimt gadu, palēnām apvelkas ar aizmirstības putekļu kārtiņu. Aizvien mazāk ir cilvēku, kas uz koncertiem nāk ar partitūru. Arvien mazāk ir to, kas spēj salīdzināt vienas simfonijas desmitiem dažādu interpretāciju un kuriem mūzikas, vēstures, literatūras, filozofijas, glezniecības un arhitektūras vēstījums savijas bagātā un viedā pasaules izjūtā.

Iesim skolā! Apgūsim no jauna noslēpumaino simfonisko valodu, lai atjaunotu piekļuvi gara bagātībām, kas ir aizvien dzīvas un ik jaunā laikmetā iegūst jaunus apveidus!"

Šajā koncertā var iepazīt populāro klasicisma laika šedevru, dinamisku ideju pilno Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfoniju solminorā. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults – Guntis Kuzma.

“Šis ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas “grāvējiem”, kura sākumtaktis zina ikviens. Bet cik daudzi no mums atceras, kas notiek pēc tam? Un kāpēc "tik ļoti gaišais" Mocarts vispār rakstīja šādu dramatisku skaņdarbu,” jautājot papildina mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis. “Kādu paša operu atbalsis ir šajā simfonijā? Kur te var atrast agrīnas dodekafonijas paraugu? Kāpēc simfonijas menuets sanācis nedejojams un vai jābaidās no vārda hemiola? Par šiem un citiem jautājumiem daudz domājis Guntis Kuzma, kura vadībā Mocarta šedevrs iegaismojas citādāks nekā pierasts.”

Pirms simfonijas atskaņošanas Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklās simfonijas tapšanas, rašanās laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, šoreiz tie ir aktieris un rakstnieks Ēriks Vilsons ar sievu – brīvmākslinieci Ivondu Vilsoni.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!