Publicitātes attēls.
 
Notikums
08
Dec
05:38

Sergeja Paradžanova filma "Aizmirsto senču ēnas"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 25. septembrī, plkst. 18:15 kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros skatāma Sergeja Paradžanova filma "Aizmirsto senču ēnas".

Austrumu Karpatu tālākajos pakalnos saulē snauž vientuļi ciemati, klusas gucuļu sētas, smailas kaudzes ar smaržīgu sienu, un ielejā vijas nevaldāmā Čeremošas upe, zem klintīm uzmirdzot sudrabainos toņos un zibinot ļaunas zaļas ugunis.
No visām pusēm ciematus ieskauj melni lapegļu meži ar zilu dūmaku un dzidri zaļie lauki, kas spīd kā koku ierāmēti spoguļi.
Tieši tur, starp majestātiskajiem kalniem, dzīvo gucuļu tauta, kura tic senām leģendām un dievbijīgi ciena senās tradīcijas.
Divas gucuļu dzimtas - Palijčuki un Gutenjuki - jau gadu desmitiem dzīvo naidā. Neskatoties uz to, tīra, gaiša mīlestība dzimst viņu bērnos - Ivanā un Maričkā.

Tā sākas stāsts, kas pārtapis balādē par lielu mīlestību un ilgām, kas tiek stāstīts līdz pat šai dienai. Trembitas smeldzīgās skaņas nes to pāri ielejām, sagumušiem kalniem, caur egļu zariem veroties drūmās mākoņu mestās ēnās. Kā aizmirsto senču ēnas.

Sergejs Paradžanovs, savas nevaldāmās fantāzijas iedvesmots, ir radījis lielisku baroka stila poēmu, kInošedevru par skaistuma trauslumu un neaizsargātību, par mīlestību kā mūžīgas dzīves avotu - apburošu sapni lietus, miglas, flautas un trembitas pavadījumā. Kinolente, kas radīta no krāsainiem tautas eposa gabaliņiem, gluži kā pati dzīve, kā košajos esības tērpos organiski ievij sakrālo un laicīgo, mirklīgo un mūžīgo, gaišo un tumšo.

Ievadvārdus teiks kinorežisors Aiks Karapetjans.

Biļetes nopērkamas "Bilesuparadize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!