Notikums
10
Marts
15:00

Seminārs "Zenit stāsti" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 10. martā, plkst. 15:00 tiešsaistē notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) īstenotā projekta "Zenit stāsti" seminārs.

Tajā aplūkos tādus tematus kā stāstniecība, komunikācija paaudžu starpā, sarunas nozīme saiknes veidošanā starp paaudzēm un kultūrām, pagātnes notikumu interpretācijas, un vēstures un politikas attiecības. Tāpat tematu loks aptver vēstures iepazīšanu no dažādiem avotiem un tās mācīšanas paņēmienus, tostarp dzirdēsim piemērus no teātra – kā teātrī izmanto personiskus stāstus, lai pastāstītu par vēsturi un mūsdienām. Semināra mērķis ir aktualizēt stāstus, sarunas paaudžu starpā un ko šie stāsti nes mums līdzi.

Seminārā piedalīsies*: Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre, novadpētniecības speciāliste Agita Lapsa, teātra režisors Dmitrijs Petrenko, komunikācijas zinātnes doktore, pētniece, "Levelup" stratēģiskā konsultante Olga Procevska, Vidzemes Augstskolas docente Solvita Denisa-Liepniece, Salaspils 1. vidusskolas vēstures skolotāja Annija Bergmane, vēstures projekta "Atslēgas" turpinātāja Ilze Grase-Ķibilde, LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre, projekta "Zenit stāsti" koordinatore Madara Freivalde.

Par projektu:

Projekts "Zenit stāsti" norisinājās no 2020. gada augusta līdz 2021. gada janvārim. Tā ietvaros tika uzrunāti mazākumtautību un latviešu jaunieši intervēt savus radiniekus par laika posmu no 1960. līdz 1980. gadam – aplūkojot fotogrāfijas no konkrētā laika posma un pierakstot dzirdētos stāstus. Kopumā projektā iesaistījās 169 skolēni un 12 skolotājas no 14 izglītības iestādēm, tostarp no 11 mazākumtautību izglītības iestādēm, un stāstu pēcpusdienas platformā Zoom vēroja vairāk nekā 200 klausītāju. Projekta ietvaros Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcija "Zudusī Latvija" tika papildināta ar vairāk nekā 140 fotoattēliem. Projekts norisinājās Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā.

Līdz 5. martam pieteikt savu dalību semināram var šeit.

Semināru, projekta "Zenit stāsti" ietvaros, rīko LNB sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā programmas "People to People Cultural Engagement" ietvaros, Latvijas Bibliotekāru biedrību un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.

* Semināra programma var tikt mainīta.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!